Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım DİSC-İNVENTORYHUD WEİGHT SİSTEMLİ

• Konbuyu başlatan karpuz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 350
  • Görüntüleme 47K
Kankam bir ara ekle beni its okay#1364 şu envanterin diğer fix halini atayım eventleri tek tek tekrardan düzenlemiştim. ;)

extended da gelen maaş bildirimlerini nasıl kapatırız.

o kod bir örnek direk kullanamazsın kendine göre düzenlemen gerekiyor sen nereye eklemek istediğini yazarsan daha kolay yardımcı olabilirim.
kullanıma örnek
Kod:
local xPlayer = ESX.GetPlayerFromId(source) -- bu işlemi yaparak oyuncuyu belirliyoruz
if pickup.type == 'item_standard' then
    if xPlayer.canCarryItem(pickup.name, pickup.count) then - burada oyuncunun itemi taşıyabilirliğini test ediyoruz
        xPlayer.addInventoryItem(pickup.name, pickup.count)-- burada da itemi ekliyoruz
        TriggerClientEvent('esx:removePickup', -1, id)
    end
end

Beceremedim hoca bi türlü hatada vermiyo anlayamdım nerde yanlış yaptığımı ben

Kod:
 RegisterServerEvent('esx_odun:keresteVer')
AddEventHandler('esx_odun:keresteVer', function()
    local xPlayer = ESX.GetPlayerFromId(source)
    local miktar = math.random(1, 10)
    xPlayer.addInventoryItem("kereste", miktar)
    TriggerClientEvent('esx:showNotification', source, _U('kere_bi1') .. miktar .. _U('kere_bi2'))
end)

örneğin bu kodu uyarlama şansınız varmı üzerinde miktar kadar kereste var alacak yoksa yer yok diyecek

E çektiğinde envanter buga giriyor mu bir test sağlasaydın

11399
Böyle oluyor sürekli item sınırını -1 yapmama rağmen nasıl çözerim

E çektiğinde envanter buga giriyor mu bir test sağlasaydın
ambulansjobla denemedim ama esx_kashactersle denedim onda bir sorun çıkarmadı ambulansjobla deneyince yazarım.

ambulansjobla denemedim ama esx_kashactersle denedim onda bir sorun çıkarmadı ambulansjobla deneyince yazarım.
Ağırlığı bir değil zaten sadece max yazan yer -1 ama böyle oluyor acaba disc-invetory-item-data dan mı limit eklemem lazım

Bahsettiğin hızlı eşya değiştirme sorununa bu satır sebep oluyor gibi. Bazen, "qty" kısmını görmüyor.

Screenshot_3.png

Son düzenleme:
Bahsettiğin hızlı eşya değiştirme sorununa bu satır sebep oluyor gibi. Bazen, "qty" kısmını görmüyor.

Ekli dosyayı görüntüle 11405
bunu düzeltmek için if (item.qty ==undefined){EndDragging();}
denemiştim çalışmamıştı ama şimdi şunu denedim
Kod:
try {
    item.qty
} catch (error) {
    EndDragging();
}
ve hata mesajı atmasına rağmen durduruyor. nereye ekleneceğini yazıyorum.

drag sorununu çözen oldu mu

denemedim bilmiyorum yani burada kimseye garantide vermedim önce discworldZanın paylaştığı envantere weight sistemi yazdım sonrada Forumda paylaşılan envantere entegre ettim. Garantili bir şekilde çalışıyor olsa bedava dağıtmazdım ha gerçi bu haliyle bile alan bulunur kesinde neyse. Eğer bir bug gördüysen yaz çözüm arıyorum ben zaten eminim başkaları da yardımcı olacaktır. Şimdi bakınca gördüm weight sistemi sattığını eğer satış kaygısıyla bunu yazdıysan komik :/

Hocam herhangi bir kötülemede bulunmadım, evet bu işi sorunsuz bir şekilde çözdüm ama herhangi bir kaygım yok herkes yapsın piyasa büyüsün isterim.Hatta paylaşım hoşuma bile gitti .d. Piyasada paket çalıp 2 script ekleyip kendine devoloper diyen herifler varken forumlarda birşeyler yapıldığını görmek hoşuma gider.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!