Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım DİSC-İNVENTORYHUD WEİGHT SİSTEMLİ

• Konbuyu başlatan karpuz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 350
  • Görüntüleme 48K
karpuz bi tane itemden 101 tane verdiğinde 100 tanesi toplu oluyor fakat 1 tanesi ayrı oluyor slotlu yardımcı olurmusun şöyle oluyor
aynı sorun bende de var bulursan cozumunu soyler misin?

bu benim paylaştığım envanter olduğuna emin misin ? değilse disc_inventory_itemdata tablosuna itemi ekleyip max yerine stack sayısını yazmalısın.
Ekli dosyayı görüntüle 13752
disc_inventory_itemdata ya tek tek yazmak yerine items tablosuna weight-closeonuse-max fieldlarını oluşturup değer girersen daha rahat olur. Ayrıca max fieldının değerini 0 kullanmanız sıkıntı yaratabilir null olarak kullanın.

item verilerini items tablosuna aktarmak için disc-inventoryhud\server\itemdata.lua

Kod:
Citizen.CreateThread(function()
    Citizen.Wait(0)
    itemData = {}
    MySQL.Async.fetchAll('SELECT * FROM items', {}, function(results)
        for k, v in pairs(results) do
            itemData[v.name] = v
        end
    end)
end)

olarak değiştirin.

birde her girdiğinde bazen itemler gözükmüyor diyen birisini gördüm onun için şöyle bir kod hazırladım.

disc-inventoryhud\server\main.lua içerisine

Kod:
AddEventHandler('esx:playerLoaded', function(data)
    local xPlayer = ESX.GetPlayerFromId(data)
    loadInventory(xPlayer.identifier, 'player', function()
    end)
    Citizen.Wait(1000)
    local dbInventory = MySQL.Sync.fetchAll('SELECT * FROM disc_inventory WHERE type = @type AND owner = @owner', {
        ['@type'] = 'player',
        ['@owner'] = xPlayer.identifier
    })

if dbInventory[1] ~= nil then
        for k,v in pairs(xPlayer.getInventory()) do
            if v['count'] > 0 then
                for key, value in pairs(json.decode(dbInventory[1].data)) do
                    if v['name'] == value['name'] then
                        print('v : ' .. v['name'] .. '-' .. v['count'] .. ' -- value: ' .. value['name'] .. ' - ' .. value['count'])  
                        if v['count'] ~= value['count'] then
                            TriggerEvent('disc-inventoryhud:rconLogEnsureInv', xPlayer.source)
                            TriggerClientEvent('mythic_notify:client:SendAlert', xPlayer.source, { type = 'inform', text = 'Envanter oluşturuluyor...' })
                            break
                        end
                    end
                end
            end
        end
    end
end)

hata yapmış olabilirim çalışmazsa söylerseniz elimden geldiğince fixlerim.

Test ediyordum şöyle bi sıkıntı çıktı bi item ver dediğimizde 5 6 kere basınca fazla gönderıyor karsıdaki kişiye

Test ediyordum şöyle bi sıkıntı çıktı bi item ver dediğimizde 5 6 kere basınca fazla gönderıyor karsıdaki kişiye
çok güzel de bu envanterde ver komple kapalı sen başkasına itemi nasıl veriyorsun :D. Search üstünden falan ise onu söyle ona göre bakayım.
yinede şöyle bir çözüm buldum ama sorunu şu ki eğer birine item verirsen bir daha item vermek için envanteri kapatıp açman lazım.
$('.popup-body').on('click', '.player', function() {
burayı
$('.popup-body').one('click', '.player', function() { şeklinde değiştirirsen sadece tek basım kabul edicek ama yeniden item vermek istersen önce envanteri kapatıp açman lazım.

Son düzenleme:
çok güzel de bu envanterde ver komple kapalı sen başkasına itemi nasıl veriyorsun :D. Search üstünden falan ise onu söyle ona göre bakayım.
yinede şöyle bir çözüm buldum ama sorunu şu ki eğer birine item verirsen bir daha item vermek için envanteri kapatıp açman lazım.
$('.popup-body').on('click', '.player', function() {
burayı
$('.popup-body').one('click', '.player', function() { şeklinde değiştirirsen sadece tek basım kabul edicek ama yeniden item vermek istersen önce envanteri kapatıp açman lazım.
biz eklemiştik dediğim gibi ver deyince 5 kere verıyor :D peki bu envanterde ver muhabbetı nasıl yere atıp adammı alacak ?

biz eklemiştik dediğim gibi ver deyince 5 kere verıyor :D peki bu envanterde ver muhabbetı nasıl yere atıp adammı alacak ?
Evet şuanda öyle ama şu aralar give ile uğraşıyorum yakında da updatelemeyi düşünüyorum.

Evet şuanda öyle ama şu aralar give ile uğraşıyorum yakında da updatelemeyi düşünüyorum.
ben give kullanıyorum nasıl bir sıkıntısı var acaba yardımcı olabilirsem olayım ?

Büyük ihtimal shop'tan bahsediyor.
onu fixlemek çok basit

server\shop.lua;

local addItem = true aratıp altına

item.usable = false
item.giveable = false
item.canRemove = false

bunları ekleyince düzelir.

onu fixlemek çok basit

server\shop.lua;

local addItem = true aratıp altına

item.usable = false
item.giveable = false
item.canRemove = false

bunları ekleyince düzelir.
give de bilinen başka bug vs var mı ?

give de bilinen başka bug vs var mı ?
yok aslında fixlemeleri yaptım sadece eskisinde csslere kadar sildiğim için yeniden entegre ediyorum.fixleme olayını da dragging üzerinde bir check oluşturdum eğer itemi ikinci envanterden seçerse birisi give disabled yapıyor.

givede başka bir arkadaşa item verın dışarda arkadaşın ismine hızlı 3 kere 4 kere basın kopyalıyor kısacası

givede başka bir arkadaşa item verın dışarda arkadaşın ismine hızlı 3 kere 4 kere basın kopyalıyor kısacası
biz kendimiz denemiştik aslında öyle bir hata ile karşılaşmadık.

karpuz karpuz konunu baltalamak istemediğim için kendi düzenlediğim sistemi paylaşmak istememiştim ama senin için bir sakıncası olmazsa paylaşabilirim ?

karpuz karpuz konunu baltalamak istemediğim için kendi düzenlediğim sistemi paylaşmak istememiştim ama senin için bir sakıncası olmazsa paylaşabilirim ?
yok ne sakıncası ben zaten bu envanteri paylaşırken sorunlarını baz alarak yardım aradığım için paylaşmıştım

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!