Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım siryavuz-item-car-v2 | Aracı Eşya Yapma Sistemi

çok yakışıklı çıkmışım videoda da he

güzel bir zombi paketide bekleriz.

Forumda bir konuda aracın iteme bağlanması hakkında bir soru sorulmuştu, konuyu açan arkadaşa yardımcı olmak için ufak bir script hazırlamıştım fakat o scriptten sonra özelden çok fazla istek geldiği için scripti yeniledim.

+ Önceden Item üzerinden çalışan sistem araç modellerine bağlandı. Artık sizin koyduğunuz aracı başkası alabilir.
+ Client'de bulunan listeye aracın modelini eklerseniz o aracı komut ile iteme çevirebilirsiniz.
+Client'de bulunan listeden araçların çekilebilir olma durumunu "true" veya "false" olarak ayarlayabilirsiniz. (Orn: 'RHINO' modelini ekleyip 'false' yaparsanız oyuncular tank aracını çekmeye çalıştıklarında çekilemez uyarısı alırlar)
+ Itemleriniz database'de araçların model ismiyle aynı olmalı.
+ Kendi eklediğiniz itemleri kullanılabilir yapmak için sy_server.lua kısmına diğer itemler gibi kayıt etmeniz gerek.

NOT : Zombi sunucuları için yazılmıştır.
NOT 2 : Script ESX tabanlıdır.​
arabanın içindeyken k harfine basınca arabayı almayı nasıl yapabilirz peki ?
Teşekkürler script için.
Discord: [!] ByReis#9053

Forumda bir konuda aracın iteme bağlanması hakkında bir soru sorulmuştu, konuyu açan arkadaşa yardımcı olmak için ufak bir script hazırlamıştım fakat o scriptten sonra özelden çok fazla istek geldiği için scripti yeniledim.

+ Önceden Item üzerinden çalışan sistem araç modellerine bağlandı. Artık sizin koyduğunuz aracı başkası alabilir.
+ Client'de bulunan listeye aracın modelini eklerseniz o aracı komut ile iteme çevirebilirsiniz.
+Client'de bulunan listeden araçların çekilebilir olma durumunu "true" veya "false" olarak ayarlayabilirsiniz. (Orn: 'RHINO' modelini ekleyip 'false' yaparsanız oyuncular tank aracını çekmeye çalıştıklarında çekilemez uyarısı alırlar)
+ Itemleriniz database'de araçların model ismiyle aynı olmalı.
+ Kendi eklediğiniz itemleri kullanılabilir yapmak için sy_server.lua kısmına diğer itemler gibi kayıt etmeniz gerek.

NOT : Zombi sunucuları için yazılmıştır.
NOT 2 : Script ESX tabanlıdır.​
Birçok kişi zombi paketi yaparken takıldığı script buydu paylaşman gayet güzel olmuş eline sağlık. Artık herkes zombi paketcisi kesilir başımıza .d

Birçok kişi zombi paketi yaparken takıldığı script buydu paylaşman gayet güzel olmuş eline sağlık. Artık herkes zombi paketcisi kesilir başımıza .d
adam dürüst en azından senin gibi yalancı vs değil güzel paylaşım yapmış ellerine sağlık

adam dürüst en azından senin gibi yalancı vs değil güzel paylaşım yapmış ellerine sağlık
Hocam yalancı vs. bana karşı böyle konuşamazsınız. Lütfen saygınızı takının.

Hocam yalancı vs. bana karşı böyle konuşamazsınız. Lütfen saygınızı takının.
kardeşim olanı söylüyorum sonrada engelliyosun senin karakterin bu yani konuşmamda bi sorun yok

kardeşim olanı söylüyorum sonrada engelliyosun senin karakterin bu yani konuşmamda bi sorun yok
Forumda açılan bir konunun yorum kısmında bu şekilde konuşup tartışman kurallara aykırı umarım biliyorsundur.

güzel bir zombi paketide bekleriz.
Maalesef yapacağımı pek sanmıyorum, bu scripti de yukarıda belirttiğim gibi özelden bir sürü nasıl yaparız diye soru geliyordu sürekli herkese anlatmak yerine yapıp paylaştım. Zombi sunucuları veya paketleri ile pek ilgilenmiyorum.

Teşekkürler script için.
Öncelikle tuş ataması yapmanız optimize açısından komuta göre daha verimsiz olur fakat yine de yapmak isterseniz bir while döngüsü içerisine sokup ped’in araçta olup olmadığını sorgulatın, eğer araçta ise IsControlJustPressed ile tuş kontrolü yapın ve aracı sildirin. İlerleyen zamanlarda vaktim olursa Github’da bulunan kodu ayarlanabilir durumda (true-false ayarıyla) istediğiniz şekilde güncelleyebilirim.

Öncelikle tuş ataması yapmanız optimize açısından komuta göre daha verimsiz olur fakat yine de yapmak isterseniz bir while döngüsü içerisine sokup ped’in araçta olup olmadığını sorgulatın, eğer araçta ise IsControlJustPressed ile tuş kontrolü yapın ve aracı sildirin. İlerleyen zamanlarda vaktim olursa Github’da bulunan kodu ayarlanabilir durumda (true-false ayarıyla) istediğiniz şekilde güncelleyebilirim.
beklemedeyim o zaman teşekkürler

güzel yazmışsın bunu eleştirmek için söyluyorum gereksiz kodlar var onları kaldırabilirsin bunu söyleme nedenim kötülemek değil farkına varman farkında isen ve bilerek yapıyorsan senin kararın saygı duyarım

güzel yazmışsın bunu eleştirmek için söyluyorum gereksiz kodlar var onları kaldırabilirsin bunu söyleme nedenim kötülemek değil farkına varman farkında isen ve bilerek yapıyorsan senin kararın saygı duyarım
Sadece 1 function gereksiz içerisinde onu başka bir şey denemek için koymuştum onun dışında herhangi gereksiz bir kod göremiyorum. Gereksiz kısımları bildirirseniz gözden geçirip güncelleyebilirim. İşlemleri Event olarak yazma sebebim de başka bir scriptten Triggerlamak isteyenlere kolaylık olması.

Aracın dışında çekilmesi değilde sadece içerden yani sürücü koltuğundan çekildiği zaman bu script bitmiştir başka bişey göremiyorum hakkını veriyorsun başarılar

Teşekkürler script için.
Aracın dışında çekilmesi değilde sadece içerden yani sürücü koltuğundan çekildiği zaman bu script bitmiştir başka bişey göremiyorum hakkını veriyorsun başarılar
Scripti tekrardan düzenledim ve güncelleme notlarını aşağıda paylaşıyorum.

+ "Yakında araç yok" bildirimi yanlış sorgu içerisindeydi düzeltildi.
+ Araç içinden almak için yeni bir komut eklendi.
+ Araç içerisinden ve dışarısından almaları config.lua üzerinde açıp kapatabilmeniz için true - false ayarları eklendi.
+ Tuş kullanımı eklendi, config.lua üzerinden tuşu değiştirebilirsiniz.
+ Tuş kullanmak istemeyen kişiler için config.lua kısmına tus kullanımını açıp kapatabilme ayarı eklendi.
+ Tuş kullanımı sadece aracın içinde veya dışında iken kullanılabilir, aynı anda kullanılamaz bunun için de tercih size bırakıldı config.lua üzerinden düzenleyebilirsiniz. false olarak ayarlarsanız tuş ile alma sadece araç içerisinideyken aktif olur, true iken tuş ile aracı alma sadece aracın dışındayken kullanılabilir.

Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız konu altına yazabilir veya SirYavuz#0001 ile iletişime geçebilirsiniz.​

Son düzenleme:
Bazı modeller uyumsuz olacaktır ona göre bir kod eklemeleri gerekiyor bilgine örnek verecek olursak eğer wastelander gibi

Scripti tekrardan düzenledim ve güncelleme notlarını aşağıda paylaşıyorum.

+ "Yakında araç yok" bildirimi yanlış sorgu içerisindeydi düzeltildi.
+ Araç içinden almak için yeni bir komut eklendi.
+ Araç içerisinden ve dışarısından almaları config.lua üzerinde açıp kapatabilmeniz true - false ayaları eklendi.
+ Tuş kullanımı eklendi, config.lua üzerinden tuşu değiştirebilirsiniz.
+ Tuş kullanmak istemeyen kişiler için config.lua kısmına tus kullanımı açıp kapatabilme ayarı eklendi.
+ Tuş kullanımı sadece aracın içinde veya dışında iken kullanılabilir aynı anda kullanılamaz bunun için de tercih size bırakıldı config.lua üzerinden düzenleyebilirsiniz. false olarak ayarlarsanız tuş ile alma sadece araç içersinideyken aktif olur, true iken tuş ile aracı alma sadece aracın dışındayken kullanılabilir.

Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız konu altına yazabilir veya SirYavuz#0001 ile iletişime geçebilirsiniz.​
sen kral adamsın knk eline sağlık uğraştığın için

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!