Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım FIVEMTURK WHITELIST & Gelişmiş Whitelist sistemi

F3D3R4LL

Admin
Admin
Administrator
Discord
F3D3R4LL#2433
Merhaba arkadaşlar bir kaç ay önce yapmıştım paketim için şuan paylaşmaya karar verdim. Sistem nasıl çalışıyor ? Script startlandığında sql'deki verileri bir array'e çekiyor giren kişileri bu array üzerinden kontrol ettiriyor. İlk aşamalı doğrulamayı geçen olursa eğer ikinci (discord) aşaması ayar dosyasından etkinleştirilmiş ise discord kontrolünü yapıyor. O kişinin aynı zamanda discord üzerinde perm'i bulunuyorsa içeri alıyor.

Dosya ismi: fivemturk_whitelist
Dosya ismini değiştirirseniz ve startlarsanız kendi bilgisayarınız veya kullandığınız vds shutdown konumuna gelir bu yüzden yapmamanızı tavsiye ederim.

Sorunsuz giriş yaparsa;

47947

Discord doğrulanmaz ise;

47948

Oyuncunun ekranından;

47949

Steam Reddedilirse;

47952

Oyuncu Ekranından;

47950

Nasıl kurulur ?

Dosya:

İndirme Şifresi: fivemturk.com

Virüs Total:

Dosyayı indirip sunucunuzun resources kısmına sürükleyip server.cfg'ye "ensure fivemturk_whitelist" (tırnaksız bir şekilde) yazmanız gerekmektedir. Sonrasında config dosyasını açıp ayarlarınızı yapmanız gerekir. Guild ID & Kontrol edilecek Whitelist yetkisinin id'si ve oyun içerisinden eklenip çıkartılacak komutların belirlenmesi en son olarak nerede kayıtların tutulmasını istiyorsanız webhook oluşturup buraya girmeniz.

Tabi aynı zamanda discordun kontrol sağlaması için bir bot eklemeniz gerekmektedir. Bu botun yönetici yetkisi olmayacaktır. Davet kodu ise;

47953

Kod:
CREATE TABLE `whitelist` (
    `identifier` VARCHAR(40) NOT NULL COLLATE 'utf8mb4_turkish_ci',
    `kayit_tarihi` TIMESTAMP NULL DEFAULT current_timestamp(),
    PRIMARY KEY (`identifier`) USING BTREE
)
COLLATE='utf8mb4_turkish_ci'
ENGINE=InnoDB
;

Ekli dosyalar

• 1616689658531.png
    1616689658531.png
    17.9 KB · Görüntüleme: 347
Moderatör tarafında düzenlendi:
Paylaşım için teşekkürler , Fivem Türk topluluğuna özel olarak paylaşılmıştır.

Diğer yabancı whitelist sistemlerine nazaran daha gelişmiş ve güzel görünüyor.

Güzel paylaşım, ellerinize sağlık

diğer whitelist sistemlerin'de bazen allow list hatası alıyorduk bunda böyle bir problem var mı acaba?

bazı hex sistemlerini ghmattiye çevirdigimiz zaman /wladd /wlekle gibi komutlar çalışmıyor onu nasıl fixleyebiliriz yoksa çevirirkenmi yanlışlık yapıyorum

bazı hex sistemlerini ghmattiye çevirdigimiz zaman /wladd /wlekle gibi komutlar çalışmıyor onu nasıl fixleyebiliriz yoksa çevirirkenmi yanlışlık yapıyorum
mysql-async üzerinde işlem yaptığımdan ötürü kodda şifreli olduğu için uyumlu değil :(

+rep Güzel paylaşım

Teşekkür Ederim.

Güzel paylaşım, ellerinize sağlık

Teşekkür Ederim.

diğer whitelist sistemlerin'de bazen allow list hatası alıyorduk bunda böyle bir problem var mı acaba?

Allow list hatasından kastını açıklarsan söyleyebilirim alıp almayacağını. Fivem update attı ve whitelist yazan her yazıyı allowlist olarak replace ediyor.

benim görüşüm : Bence bilgisayarı shut down etmesi saçma ve etik olmamış makinayı anlayabilirim fakat bence kişisel bir teknolojik alete bu yapılmamalı sistem güzel,geliştirilebilir elinize sağlık.

benim görüşüm : Bence bilgisayarı shut down etmesi saçma ve etik olmamış makinayı anlayabilirim fakat bence kişisel bir teknolojik alete bu yapılmamalı sistem güzel,geliştirilebilir elinize sağlık.
Orada yanlız yanlış anladığınız bişey var Hem makineyi kem bilgisayarı kapatmıyor , scriptin çalıştığı yer sunucu kapanır eğer ki ismini değiştirirseniz.

Burada bir lisans sistemi yok lakin çalınıp başkaları tarafından ücretli satılmasına karşılık bu şekilde önlem alındı.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!