Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru Yeni server kurulumu

ainl

Üye
FT Kullanıcı
Discord
Anil#6796
Merhaba

Yeni bir server açmak istiyorum ancak tecrübem yok. Hazır dolu paket ya da hazır boş paket de indirmek istemiyorum. Hem forumdan hem başka kaynaklardan bakarak server'ı kurdum.

Ancak;

1-Kesinlikle yüklenmesi gereken server'ın tabanını oluşturan temel şeyler(script, eklenti vs.) nelerdir?

2-Sıfırdan bir database kurulumu nasıl yapılır? Yani essentialmode açmaktan bahsetmiyorum, içindeki user tablosu nasıl oluşturulur ya da user tablosunun içindeki sütunlar nasıl oluşturulur bunu merak ediyorum.

3-es_extended ve essentialmode farklı şeyler mi? İndirdiğim bir script ya da eklentinin içinde ilk satırda olan "USE es_extended" yerine "USE essentialmode" yazsam sorun oluşturur mu?

Yardımınızı bekliyorum, teşekkürler.

Konu tarafamcı uygun kategoriye taşınmıştır.

Merhaba

Yeni bir server açmak istiyorum ancak tecrübem yok. Hazır dolu paket ya da hazır boş paket de indirmek istemiyorum. Hem forumdan hem başka kaynaklardan bakarak server'ı kurdum.

Ancak;

1-Kesinlikle yüklenmesi gereken server'ın tabanını oluşturan temel şeyler(script, eklenti vs.) nelerdir?

2-Sıfırdan bir database kurulumu nasıl yapılır? Yani essentialmode açmaktan bahsetmiyorum, içindeki user tablosu nasıl oluşturulur ya da user tablosunun içindeki sütunlar nasıl oluşturulur bunu merak ediyorum.

3-es_extended ve essentialmode farklı şeyler mi? İndirdiğim bir script ya da eklentinin içinde ilk satırda olan "USE es_extended" yerine "USE essentialmode" yazsam sorun oluşturur mu?

Yardımınızı bekliyorum, teşekkürler.
1 - kesinlikle yüklenmesi gereken diye bir script yoktur hangi tabana oynadığına bağlı disc ise buradan göz gezdirebilirsin konuma

2 - elin ile açmana gerek yok sql zaten tabloları oluşturuyor yüklerken.

3- sürümler ve güncellemeler fark ediyor misal essentialmodesuz extendedmode var en güncel bildiğim ne kadar güncel olursa scriptlerin sorun çıkarma şansı artıyor.Büyük sorunlar değil uyumlayabilirsin

Sorununuz çözüme ulaştı mı?

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!