Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

[YENİ] Motel Sistemi ( Tp - İnstance Gerektirmeyen )

Merhaba satışı olacak mı?

En son güncellemeler:
- esx_inventoryhud entegresi ve motel scripti tamamen bitti,
- esx_inventoryhud hem weight hemde limit desteği var direkt config den rahatça seçebiliyorsunuz,

Şu an disc-inventoryhud a entegreye başladım, bildiğiniz gibi benim scriptimde odaların kendi envanterleri var yani oyunculara bağlı değil, ancak mevcut disc identifier üzerinden çekiyor motelleri, o yüzden direkt kendim eklemeye yapacağım disce. Yine configden rahatça esx veya disc inventoryhud seçebileceksiniz. Her şey olabildiğince kolay ayarlanabilecek olacak kısaca.

Çok az kaldı bu arada scriptin tamamen hazır olup yayınlanmasına.

En son güncellemeler:
- esx_inventoryhud entegresi ve motel scripti tamamen bitti,
- esx_inventoryhud hem weight hemde limit desteği var direkt config den rahatça seçebiliyorsunuz,

Şu an disc-inventoryhud a entegreye başladım, bildiğiniz gibi benim scriptimde odaların kendi envanterleri var yani oyunculara bağlı değil, ancak mevcut disc identifier üzerinden çekiyor motelleri, o yüzden direkt kendim eklemeye yapacağım disce. Yine configden rahatça esx veya disc inventoryhud seçebileceksiniz. Her şey olabildiğince kolay ayarlanabilecek olacak kısaca.

Çok az kaldı bu arada scriptin tamamen hazır olup yayınlanmasına.
Ellerinize sağlık

Son güncellemeler:
- esx_inventoryhud testlerinde hiçbir sorun ile karşılaşmadım, serverlar artık kullanmaya başlayabilir,
- 2 yeni otel daha ekledim, toplam 5 otel oldu,
- disc-inventoryhud entergresi tamamlandı gibi ama sanırım benim kullandığım versiyondan kaynaklı bir hata var,
- işletme sistemini kullanmak istemeyenler için oto oda kiralama sistemi de ekledim (configden ayarlanabiliyor),
- Birden fazla katı olan moteller için configden asansör ekleme özelliği ekledim, buda diğerleri gibi düz thread ile çalışmıyor gayet optimize yani,
- Scriptin performansını arttırmak için performans modu ekledim confige, seçtiğiniz zaman markerlar çıkmıyor, yarı yarıya daha iyi performans sağlıyor.

Çok fazla kişi sıkıştırmaya başladı artık satışa başla diye, önümüzdeki 2 gün içinde satışa başlayacağım ancak disc-inventoryhud daha bitmedi.

En son güncelleme:
- Wardrobe özelliğini ekledim,
- En son oluşan sql hatalarını düzelttim.

Wardrobe Özelliği:
Bilindik property ve datastore üzerinden olan bir şey değil, yine gerçekçiliği yansıtmak adına kendi sistemimi ekledim. Bir oyuncu artık oda kiraladığında kıyafetlerini o odaya gidip kaydetmeli, yani sihirli bir şekilde kıyafetleri taşınmıyor. Kaydetme mantığı ise o an üzerindeki kıyafetleri kaydediyor. Her odanın kendi kıyafet dolabı var yani oyunculara bağlı değil. Başkasının kıyafetlerini giyebiliyorsunuz (configden kapatılabilinir), configden odalara kıyafet limiti koyabiliyorsunuz, kayıtlı kıyafetlerinizi silebiliyorsunuz (hepsi birden değilde tek tek istediğinizi) ve kıyafetlere isim koyabiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Proje güzel ama sorunları mutlak olacaktır.
Benim veritabanım da 800 kişi var motel sahibi ve her gün yenilenerek artıyor. Bu sistem de 800 tane oda map yüklemek demek uzay istasyonu gibi makineye sahip olmak demek =) Harita da gereksiz 800 tane yer. gelsin fps drop.
Ayriyetten oda da ki kasaların bağımsız çalışması da fivem bugundan dolayı başa ciddi bela .
O odalara otur kalk benzeri animasyonlar ile içine girilebilir bu çok rahat bir şey ve eşyalar çalınabilir.
Bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Proje güzel ama sorunları mutlak olacaktır.
Benim veritabanım da 800 kişi var motel sahibi ve her gün yenilenerek artıyor. Bu sistem de 800 tane oda map yüklemek demek uzay istasyonu gibi makineye sahip olmak demek =) Harita da gereksiz 800 tane yer. gelsin fps drop.
Ayriyetten oda da ki kasaların bağımsız çalışması da fivem bugundan dolayı başa ciddi bela .
O odalara otur kalk benzeri animasyonlar ile içine girilebilir bu çok rahat bir şey ve eşyalar çalınabilir.
Bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
adam açıkladı zaten bu forumun başlarında okursan bulabilirsin baştan

Okudum fakat bu sorulara cevap değil. Gerektiğin de çalışacak olması bile ona start verilmeyecek anlamına gelmez. Yeal gelmiyor dediği kısımların bazıları.
"- Bir oyuncu otel anahtarını birine verebilir veya çaldırabilir. " <---------- Bu da iyi olmaz. Destek odalarını şimdiden görebiliyorum.
Anahtar envanterden silinmemeli ve licanse üstünden o oyuncuya oda teslim edilmeli. Nasıl ki Ehliyette licanse ile alıp kaybolmuyor o şekilde yapılmalı

G Georgi1 Sorular icin tesekkurler.
Ilk olarak harita mevzusundan bahsediyim. Haritalar ymap degil, yani haritanin elementleri ile oynama yapmiyor. Haritalarin hepsi MLO, bu konuyu istersen arastirabilirsin. Duzgun yapilan MLO lar fps hic etki etmez.
Odalarin kasalarinin ayri calismasi fivem bugundan bela demissin, acaba hangi fivem bugundan bahsediyorsun? Cunku fivem de odalarin kasalarini etkileyecek spesifik bir bug yok. Eger onceden yasadigin itemlerin kaybolmasi tarzi seyler diyorsan bunlarin fivem ile alakasi yok, bunlar tamamen odalarin envanterini kontrol eden scriptten kaynaklidir.
Anahtarlar item olarak yok. Zaten 400-500 tane her oda icin db ye item eklemek sacma olur. Ayrica envanterlerin de kilidi var. Yani bugla eve girerse envanteri acamaz. Anahtar verme ozelligide ayarlardan kapatilabiliniyor.

Güzel bu hali ile yine kontrol edilip hata araştırmakta fayda olacaktır.Dc nizi verirseniz ben gelip fiyat vs konuşmak isterim

Kucaklama bugu gibi şeylerle içeri girilmesini önlemek için nasıl bir uygulama yaptınız?
onu önlemek için bir şey yapmadım, ama zaten anahtarı olmadan envantere ulaşamaz

onu önlemek için bir şey yapmadım, ama zaten anahtarı olmadan envantere ulaşamaz
Anladım, benimde bunun gibi bir projem var fakat senin ve benim projedeki tek benzer kısım odaların içine girilebilir olması. Diğer mantık ve sistemlerimiz tamamen farklı :) Kolay gelsin güzel bir sistem ortaya çıkacak gibi.

En son güncellemeler:

- Motel sahibi olmayan, otomatik kira sistemi için eklediğim yeni özellik:
Config den ne sıklıkla otomatik kira kesileceğini seçebiliyorsunuz, kiracının kirayı ödeyecek kadar parası yoksa odanın anahtarı otomatik gidiyor, ayrıca kişi oyunda değilse hem odası gidiyor ve ekstra olarak bunun bildirimi kaydediliyor. Oyuna bir sonraki girişinde bu bildirim o kişiye ulaşıyor.
- Motel sahibi olan, işletmeli sistem için eklediğim özellik:
Kira işi tamamen motel sahibine bağlı olduğu için kira ile alakalı bir özellik yok ancak farklı çok güzel bir özellik ekledim. Her motelin configden ayarladığınız bir gideri var (lüks motel fazla, dandik motel az gibi) ve bu miktar yine confiden belirlediğiniz sıkılıkta motel sahibine otomatik borç olarak gönderiliyor (ödenecek tutar gibi). Motel sahibi menüsünden isterse direkt istediği miktar kadar ödeme yapabiliyor veya otomatik ödeme talimatı açabiliyor. Otomatik ödeme talimatında ister motel sahibi oyunda olsun ya da olmasın bankasından giderler kesiliyor. Eğer bankada yeteri kadar parası yoksa borç olarak motel menüsüne düşüyor. Böyle bir durumda menüye girip elle ödeme yapması gerekiyor. Ayrıca bir motel sahibinin ödemesi gereken borç miktarı sizin belirlediğiniz limitin üstüne çıkarsa polise düzenli aralıklarla ayrıntılı ihbar gidiyor." Pink Cage motelin sahibi Utku Delifişek giderlerini ödemiyor." tarzında.

Ayrıca önceden de belirttiğim gibi bu iki sistem arasında configden kolaylıkla seçim yapabiliyorsunuz. Daha iyi anlaşılması için config.lua nın ekran görüntüsünü bırakıyorum buraya. Genel satış kitlem yabancı olduğu için dil İngilizce ama anlarsınız umarım.
Umarım güzel rollere yol açan bir özellik olur bu.

Config.lua
1588813044028.png

Bu arada yazmayı unutmuşum bu en son güncellemenin kod kısmının yapılışını başından sonuna kadar Twitch kanalımdan yayın geçmişlerinde bulup izleyebilirsiniz. Öğretici olabilir sizin için.
Twitch yayın geçmişim:

Yeni Güncellemeler:
- Kapı tıklatma (animasyonlu, sesli ve mesafeye göre sesi azalan şekilde),
- Opsiyonel olarak oda arkadaşı sistemi.

Oda Arkadaşı Sistemi:

İstediğiniz bir kişi ile odanızı paylaşabiliyorsunuz. O da anahtar sahibi oluyor, isterseniz odadan atabiliyorsunuz ve kirayı paylaşabiliyorsunuz. Kiraları otomatik paylaşma da ayarlayacağım yarın.

Projenin Satışa Çıkmasını Heyecan İle Bekliyorum Kolay Gelsin

Projenin Satışa Çıkmasını Heyecan İle Bekliyorum Kolay Gelsin
Teşekkürker.
Normalde bugün otel ile ilgilenecektim ama çok basit olan hacker scriptimi geliştirmek istedi canım.1-2 saat uğraştım şöyle bir şey çıktı:
Belki devamını getiririm...

Motel Sistemi satışı sadece Türkiye' ye özel başlamıştır. Shopier güvencesi ile banka, kredi kartı veya ininal kartınız ile satın alıp kullanmaya başlayabilirsiniz! Satış fiyatı 1000TL dir ancak açılışa özel bu haftanın sonuna kadar 850TL ye alabilirsiniz. Satın almak için:
Eğer bu linkin buradan paylaşılması sorun yaratıyorsa yetkililer lütfen silin mesajı.

Bütün oteller sorunsuz çalışmaktadır. Motel sisteminin bütün özelliklerinin ayrıntılı açıklamasına yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Görseller:

14161 14171 14172 14173 14162 14163 14164 14165 14166 14167 14168 14169

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!