Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Developer Arıyorum [UTK] Açacağım sunucuda bana yardım edecek geliştiriciler arıyorum

• Konbuyu başlatan utku
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 7
  • Görüntüleme 2K

utku

VIP Üye
VIP Üye
Öncelikle selamlar, ben ve Kenlushie Kenlushie bir roleplay sunucusu açmaya karar verdik. Test makinesi hazır. Ana sunucu 10. nesil intel işlemcili dedicated makine olacaktır. Proje boyunca yanımda çalışacak 1 veya 2 kişi almak istiyorum. Konuyu buradan açma sebebim yabancı insanlarla çalışmak yerine Türklerle çalışma isteğimdir.

Proje Hakkında Bilgi:
Sunucu ESX tabanlı olacaktır ancak bir çok "klasik" scriptleri ben kendim tekrardan yazacağım. esx_addoninventory, esx_property ve birçok esx scriptleri olmayacak. Bütün meslekler benim tarafımdan çok daha gelişmiş ve yüzeysel olmayacak şekilde yazılacaktır. Ben zaten bir kaç şeyi hallettim başlangıç için. İlk etapta zaman kaybetmemek için esx_inventoryhud ve gcphone kullanacağız, ancak sunucu hazır olduğunda ve asıl işler bitince kendim envanter ve telefon scriptlerinide yazacağım.
Sunucuyu olabildiğince NoPixel tarzı yapacağım. Özellikle meslekler ve ekonomi alışılmışın dışında olacak. İllegal sistem tek düze olmayacak. Her şey birbiri ile bağlantılı ve döngü içinde olacaktır. Rol mantığımız ise zorlama olmayan yine NoPixel kıvamında olacaktır.

Şartlar:
- Proje boyunca scriptlerin durumunu, scriptlerin kendilerini, kodları, gelecek yeni şeyleri, yan projelerimi ve bu tür hassas konuları benim iznim olmadan paylaşamazsınız,
- Aradaki güven sağlanana kadar makine ve scriptlere erişiminiz olmayacak,
- Genel olarak benim dediğim şeyleri yapmanız gerecek, ancak yaratıcı olmanız her zaman daha iyi olur,
- Bu şartların daha ayrıntılı halinin belgesini imzalamanız ve kanunsal bir anlaşma yapmanız gerekecektir.

Gereklilikler:
- Olgun bir birey olarak davranmanız çok önemlidir (yaş sınırlaması yok),
- Saygılı ve sabırlı olmanız inanılmaz önemlidir,
- Orta düzey lua bilginiz olmalı ve lua syntaxına hakim olmanız gerekmektedir,
- Aktif olarak herhangi bir sunucuda çalışmıyor olmanız lazım,
- FiveM' de kullanmaya yetecek kadar SQL bilginiz olması iyi olur ancak zorunlu değildir,
- Kendi bilgisayarınızda sunucu açabilmeniz ve testler yapabilmeniz gerecektir,
- html, js ve css bilgisi olan kişiler ayrıca bana haber verip başka pozisyonlar için başvuru yapabilir (böyle bir durumda lua veya SQL bilgisine ihtiyaç yoktur).

Size sunduklarımız:
- Büyük bir projenin parçası olmak,
- Tecrübe ve kendinizi lua da geliştirme fırsatı,
- Yaratıcı, yeni şeyler yapma fırsatı.

Projeye dahil olmak isteyen kişilere herhangi bir maddi ödeme yapılmayacaktır. Eğer maddi bir beklentiniz varsa lütfen başvurmayınız.

Başvurmak için:
utku#9999 |
Lütfen direkt mesaj atın, arkadaşlık istekleri çok fazla var.

Son düzenleme:
Bu arada yanlış anlaşılmaması için ekliyorum; gerekli maddi destek yapılır ancak bu bir ödeme olarak olmaz, destek olur sadece.

A AhmetSaid 26 Haziran sonrasında Intel 10.nesil işlemci stokları Türkiyede mevcut olacaktır. Kuracağımız yeni sunucuda işlemci 10.nesil olup dedicated bir makinede hizmet vermeyi planlamaktayız. Bu proje kısa sürede bitecek bir proje değildir arkadaşlar uzun soluklu bir projedir bunu unutmayanız.

Son düzenleme:
A AhmetSaid 26 Haziran sonrasında i10 stokları Türkiyede mevcut olacaktır. Kuracağımız yeni sunucuda işlemci i10 olup dedicated bir makinede hizmet vermeyi planlamaktayız. Bu proje kısa sürede bitecek bir proje değildir arkadaşlar uzun soluklu bir projedir bunu unutmayanız.

10. Nesil demek istediğini düşünüyorum.
I10 Diye bir işlemci duyurulmadı çünkü.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!