Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım [ÜCRETSİZ] FAE-NPC Saygınlık Sistemi

fAemeister

Üye
FT Kullanıcı
Discord
fAemeister. #6898
FAE - NPC Saygınlık Sistemi

NPC'lerle olan ticareti biraz zorlaştırmak ve daha gerçekçi hale getirmek için bugün bir proje tasarladım.
Oyuncu NPC ile alışveriş yaptıkça belirli oranlarda saygınlık kazanıyor ve saygınlık puanlarına göre NPC'den eşya alabiliyor
Tamamen geliştirilebilir bir sistem olup istediğiniz gibi eşyaları düzenleyebilir/yeni seviyeler ekleyebilirsiniz, sizin yaratıcılığınıza bırakıyorum.

Kurmak için
Aşağıda verdiğim SQL sorgusunu okutup
start fae-npc şeklinde server.cfg'ye işlerseniz sıkıntısız çalışacaktır.

Kod:
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `faerespect` (
  `identifier` varchar(255) NOT NULL,
  `respect` int(11) DEFAULT NULL,
  PRIMARY KEY (`identifier`)
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8mb4;

Düzenlemek için
Config dosyasından NPC koordinatını, satılan eşyalar gibi çoğu şeyi ayarlayabilirsiniz.

Henüz Görmediyseniz HUMANE-LAB RAID isimli projeme de göz gezdirmek isteyebilirsiniz

fae-humane lab soygunu

Projelerim hakkında daha fazla bilgi almak için bana Discord üzerinden ulaşabilirsiniz:

fAemeister.#6898

16574

16573

16572

Son düzenleme:
Ellerine sağlık çok tatlı çok hoş olmuş.

kardeşim ücretsiz paylaşmışsın da bunu da görüp obfuscation yapıp orada burada ismini değişirseniz çalışmaz diye paylaşırlar bak haberin olsun :D

kardeşim ücretsiz paylaşmışsın da bunu da görüp obfuscation yapıp orada burada ismini değişirseniz çalışmaz diye paylaşırlar bak haberin olsun :D
Scriptin adını değiştirtmemek için böyle uğraşlara gerek yok. Bunun için uğraşanların da obfusunu açarız biliyosun .dd

FAE - NPC Saygınlık Sistemi

NPC'lerle olan ticareti biraz zorlaştırmak ve daha gerçekçi hale getirmek için bugün bir proje tasarladım.
Oyuncu NPC ile alışveriş yaptıkça belirli oranlarda saygınlık kazanıyor ve saygınlık puanlarına göre NPC'den eşya alabiliyor
Tamamen geliştirilebilir bir sistem olup istediğiniz gibi eşyaları düzenleyebilir/yeni seviyeler ekleyebilirsiniz, sizin yaratıcılığınıza bırakıyorum.

Kurmak için
.SQL dosyasını okutup
start fae-npc şeklinde server.cfg'ye işlerseniz sıkıntısız çalışacaktır.

Düzenlemek için
Config dosyasından NPC koordinatını, satılan eşyalar gibi çoğu şeyi ayarlayabilirsiniz.

Henüz Görmediyseniz HUMANE-LAB RAID isimli projeme de göz gezdirmek isteyebilirsiniz

fae-humane lab soygunu

Projelerim hakkında daha fazla bilgi almak için bana Discord üzerinden ulaşabilirsiniz:

fAemeister.#6898

Ekli dosyayı görüntüle 16574

Ekli dosyayı görüntüle 16573

Ekli dosyayı görüntüle 16572

humane labs 10/10 kankam soygun scriptlerinde senden iyisi yok ??

Her level için ayrı fonksiyon yerine 1 fonksiyonun içerisinde respect'i sorgulayıp table.insert'le saygınlığına göre seçenek ekleyebilirdin ve respect'i kaydetmek için users veya characters datasını kullanmak takibi daha da kolaylaştırabilirdi yine de eline sağlık güzel fikir :)

Her level için ayrı fonksiyon yerine 1 fonksiyonun içerisinde respect'i sorgulayıp table.insert'le saygınlığına göre seçenek ekleyebilirdin ve respect'i kaydetmek için users veya characters datasını kullanmak takibi daha da kolaylaştırabilirdi yine de eline sağlık güzel fikir :)
Söylediğin şeyler ufak ve kişiye kalmış düzenlemeler bana bu şekilde düzenlemek daha kolay ve kullanışlı geldi bu yüzden bu şekilde yazdım. Sen kullanmak istediğin şekle sokup kullanabilirsin teşekkür ederim fikirlerin için umarım uygulayıp kullanırsın :=)
Başarılarının devamını dilerim güzel paylaşım.
humane labs 10/10 kankam soygun scriptlerinde senden iyisi yok ??
Eline sağlık güzel script.
Yine yapmışsın kral ellerine sağlık
Yorumlarınız ve destekleriniz için teşekkür ederim :=)​

16830
Minik Fix:

Yukarıdaki hatayı alan arkadaşlar SQL sorgusunu şu şekilde düzeltip sunucuya restart attığı taktirde düzelecektir.
Kod:
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `faerespect` (
  `identifier` varchar(255) NOT NULL,
  `respect` int(11) DEFAULT NULL,
  PRIMARY KEY (`identifier`)
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8mb4;

Mantık olarak soruyorsan birebir aynısı, farkı ne diyecek olursan yayınlanmış, kullanılabilir ve tamamen kodlarının açık olması.

İstediğin gibi editleyip kullanabilirsin(evet adını istediğin gibi değiştirebiliyorsun obuşu.com npc olmak zorunda değil).

Basit kaynakların obfuscateli şekilde paylaşılmasına karşıyım bu yüzden böyle tiplere ortalığı bırakmamak için oturup 2-3 saatte yazıp, testlerini yapıp fivemturk'e özel paylaştım, farkı bu.

Son düzenleme:
script linki kırılmış yenisini atabilir misin

Lütfen 24 saat içinde indirme linkini güncelleyiniz.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!