Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Yardım Trew HUD

• Konbuyu başlatan LquenS
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 14
  • Görüntüleme 2K

LquenS

Üye
FT Kullanıcı
Discord
LquenS#5943
trew-hud-ui yi kurdum ve sunucuda çalıştırdım fakat ui sağ üste veya altta nerde olduğunu bilmiyorum gözükmüyor. Arabaya bindiğimde alt tarafta ui nin araba hızı göstergesi çıkıyor fakat kısacası kişinin parasını filan göstermiyor.

/toggleui yaz chate sorun çözülecektir

kardesim bende aynı sorunla karsı karsıyayım, /toggleui yapsam bile yemek açlık can göstergeleri gelmiyor, meslek ve para geliyor sadece yardım eder misn

daha önce trew hud da böyle bir sorun olmadı bende fakat disc-hud kullanmanı öneririm neredeyse aynıydı diye hatırlıyorum ayrıca hud gizleme tuşu var direk chat den yapmıyorsun.

Bu resimde gördüğünüz false olan kısımları true 'ya çevirirseniz sanırsam sorununuz çözülecektir.

önceden tamamen her şeyi gözüküyordu fakat sonra durduk yere gözükmemeye başladı, para, meslek ve araca bindiğinde hud gözüküyor ama diğerleri gözükmüyor (sağlık, yemek, stamina, zırh v.b)

kardesim bende aynı sorunla karsı karsıyayım, /toggleui yapsam bile yemek açlık can göstergeleri gelmiyor, meslek ve para geliyor sadece yardım eder misn
Yemek kısmının bilmiyorum status kullanıyorum fakat para job filan kısmını göstermek için; 376'ncı satıra girin ve şununla değiştirin ;

Kod:
if ESX.PlayerData.job ~= nil then
        if ESX.PlayerData.job.grade_name ~= nil and ESX.PlayerData.job.grade_name == 'boss' then
            if (Config.ui.showSocietyMoney == true) then
                SendNUIMessage({ action = 'element', task = 'enable', value = 'society' })
                SendNUIMessage({ action = 'element', task = 'enable', value = 'job' })
                SendNUIMessage({ action = 'element', task = 'enable', value = 'wallet' })
                SendNUIMessage({ action = 'element', task = 'enable', value = 'bank' })
                SendNUIMessage({ action = 'element', task = 'enable', value = 'blackMoney' })
            end
            ESX.TriggerServerCallback('esx_society:getSocietyMoney', function(money)
                SendNUIMessage({ action = 'setMoney', id = 'society', value = money })
                SendNUIMessage({ action = 'setMoney', id = 'bank', value = info['bankMoney'] })
                SendNUIMessage({ action = 'setMoney', id = 'wallet', value = info['money'] })
                SendNUIMessage({ action = 'setMoney', id = 'black', value = info['blackMoney'] })
                SendNUIMessage({ action = 'setText', id = 'job', value = info['job'] })
            end, ESX.PlayerData.job.name)
        else
            SendNUIMessage({ action = 'element', task = 'disable', value = 'society' })
            SendNUIMessage({ action = 'element', task = 'enable', value = 'job' })
            SendNUIMessage({ action = 'element', task = 'enable', value = 'wallet' })
            SendNUIMessage({ action = 'element', task = 'enable', value = 'bank' })
            SendNUIMessage({ action = 'element', task = 'enable', value = 'blackMoney' })
        end
        ESX.TriggerServerCallback('esx_society:getSocietyMoney', function(money)
                SendNUIMessage({ action = 'setMoney', id = 'bank', value = info['bankMoney'] })
                SendNUIMessage({ action = 'setMoney', id = 'wallet', value = info['money'] })
                SendNUIMessage({ action = 'setMoney', id = 'black', value = info['blackMoney'] })
                SendNUIMessage({ action = 'setText', id = 'job', value = info['job'] })
        end, ESX.PlayerData.job.name)
    end

yukarıda yazdığım gibi, durduk yere bozuldu. Yeniden scripti kuruyorum ama aynı, yardımcı olabilecek var mı?

/toggleui yapıyo musun?
evet toggleui yapmazsam sadece işyeri kasasındaki para gözüküyor, toggleui yaptığımda ise meslek, üzerindeki para, kara para ve işyeri kasası gözüküyor, geriye kalan sağlık, yemek, açlık vs. şeyler görünmüyor yardımcı olur musun?

evet toggleui yapmazsam sadece işyeri kasasındaki para gözüküyor, toggleui yaptığımda ise meslek, üzerindeki para, kara para ve işyeri kasası gözüküyor, geriye kalan sağlık, yemek, açlık vs. şeyler görünmüyor yardımcı olur musun?
sağlık yemek açlık barlarını bilmiyorum status kullanıyorum ondan

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!