Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rezillik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bledwester

Üye
FT Kullanıcı
Öncelikle Merhaba,
Bu konu üzerine kendileri bize ulaştılar ve discord üzerinden bize yazdılar.
Bizde kendi emeklerimizle ve uğraşralımızla bir edit yapılacak dendi.
Bizde kendilerinin elinde olan ve ayrı zamanda forumda bir aralar kendi paylaştıkları QBUS Framework paketi editlemek üzere yola koyulduk.
Bütün ince ayrıntıları konuştuktan ve kendisinin bize verdiği bütçe yani 1.000TL'i bu paket için ayırdım demişti.
Ardından bugün ve dün yaptığımız düzenlemeler ile birlikte iki gün boyunca yapılacakların çoğunu yaptım ve kendilerine güncelleme notu olarak discord'a gönderdim.
Fakat bugün görüyorum ki yapılanlar ve belirlenen 1.000TL bütçe ile birlikte adam bunun insan dolandırmak olarak düşünüp bizi ilk önce discord'dan banlayıp ardından, bize dolandırıcı damgası vurdu.
Not : Kendisi parayı üç ayrı aşama da bize sağlayacağını söyleyip paranın ilk %33'ünü Pazartesi günü teslim edecekti.
İlgili görselleri aşağıya not olarak bırakıyorum ayrıca kişinin insanları dolandırmaktan dolayı forumdan uzaklaştırılmasını rica ediyorum.

Perşembe günü bize teklif ettiği işin başı.
36773

Bu olayı paylaşma nedenim de bulunan mesajın başlangıcı ve sonra bulunan konuşmalar.
36774
Bugün bana yazılan ve arkadaşın bize saçma saçma dialoglara girdiği kısım.
36775

36776
36777

Ardından konu bizim fazla bütçe söylemişiz gibi bir muhabbete geliyor ve arkadaş kendisi bize ilk gün size 1000TL vereceğim demişti.
36778
Yukarıda bulunan fotoğrafta ise sanki biz ona bir fiyat söylemişiz gibi davranıyor.

Bu dialoglarda ise bizle alay edermiş gibi konuşuyor.
36779

Yukarıda bulunan fotoğrafda belli olduğu üzere discord'dan banlayıp ayrı zamanda beni engelliyor.
36781

Not : Arkadaşlar son olarak söylüyorum bu işleri paslaşarak iki arkadaş yürütmekteyiz, o yüzden biz gibi çoğul kavramlar kullanmaktayım.
Ayrıca tekrar tekrar söylemek gerekirse biz bir bütçe vermemize dahil kendisinin bize 1000TL vereceğim diye gelip bizle girdiği dialoglar.
Desteklerinizi bekliyoruz.

Kullanıcının Discord Hesabı : Haçsız#0001​

bledwester bledwester şikayetçi olduğunuz kısım tam olarak neresi orayı tam anlayamadım kısaca yazarsan mutlu olacağım, hizmet aldığınız kişi hacsiz hacsiz doğru mudur.

Ve forum üzerinde bulunan bu ilandan yola çıkarak kişiler ile görüşmeye mi gittiniz?

Sorduğum sorulara cevap verirseniz sadece ve 3. kişiler araya girmez ise kolay bir şekilde halledeceğiz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bledwester bledwester şikayetçi olduğunuz kısım tam olarak neresi orayı tam anlayamadım kısaca yazarsan mutlu olacağım , hizmet aldığınız kişi hacsiz hacsiz doğru mudur.

Ve forum üzerinde bulunan bu ilandan yola çıkarak kişiler ile görüşmeye mi gittiniz ?

Sorduğum sorulara cevap verirseniz sadece ve 3. kişiler araya girmez ise kolay bir şekilde halledeceğiz.
Merhaba,
Sorularınızı cevaplamak gerekirse öncelikle.
1-) Hizmet aldığımız değil, developer hizmeti verdiğimiz kişidir.
2-) Forum üzerinde bulunan konulardan bize ulaştı.
3-) Konu açıklamasında ve fotoğraflarda bulunduğu üzere dolandırıcılık. ( Şikayetçi olduğum kısım. )

Son düzenleme:
Konuşmaların tamamını atmanızı bekliyorum :)
Bu konuya gelirsek eğer konuşmaların ilgili kısımlarını vesaire konu üzerinde fotoğraf halinde koydum.
Bana gönderdiğiniz üç adet fotoğraf bulunuyor ve konumuz ile alakasız.

Tam olarak nasıl dolandırıldığınızı anlatın lütfen.

Tam olarak nasıl dolandırıldığınızı anlatın lütfen.

Konu açıklamasında belirttim ama yinede belirteyim.
Öncelikle bize ulaşıyorlar ve ödeme planını tanıştığımız gece konuşuyoruz.
Ödemenin Pazartesi günü yapılacağını ve %33'e bölünüp ödemenin başında bu kadarını alıp 1000TL'yi üçer halde böleceğini söylüyorlar.
( Not : Cuma günü normalde paranın %33'lük kısmını alacaktık fakat durumlar böyle oldu. :( )
Kendileri ile çalışmalara başlıyoruz ve gerçekten güzel gidiyor.
Kendisinin bize verdiği yapılacaklar listesinin yaklaşık olarak yarısı bitiyor.
Ardından discord'dan bildirim geliyor ve ;
37126
Böyle bir mesaj aldıktan sonra yukarıda bulunan mesajlaşmalarının devamında bir anda benle konuşurken bir yandan.
VDS bilgilerini değiştiriyor, ardından discord sunucusundan banlıyor.
Beni neden banladın diye sormama rağmen benle alay eder gibi bunu yazıyor ;
37127

hacsiz hacsiz açıklama bekliyorum , kişilere yapılacak şeylerin çoğunu yaptırtıp ilk başta anlaşmanıza rağmen daha sonrasında ben sordum sen pahalısın başkası ucuza yapıyor görüşürüz diyemezsin burada böyle bir şey olamaz en başta anlaşmanı yapıp o şekilde bu kişilerde çalışmış emek göstertmiş.

hacsiz hacsiz açıklama bekliyorum , kişilere yapılacak şeylerin çoğunu yaptırtıp ilk başta anlaşmanıza rağmen daha sonrasında ben sordum sen pahalısın başkası ucuza yapıyor görüşürüz diyemezsin burada böyle bir şey olamaz en başta anlaşmanı yapıp o şekilde bu kişilerde çalışmış emek göstertmiş.

YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER
ŞİKAYET 4.png
YUKARIDA Kİ FOTOĞRAFTA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLERE ARKADAŞ 250 TL İSTEDİ VE 4 GÜN GİBİ BİR ÇALIŞMA OLMADI
CUMA GÜNÜ 2 3 SAAT GELİP YUKARIDA Kİ ŞEYLER DÜZENLEDİ PAZAR GÜNÜDE AŞAĞIDA Kİ ŞEYLER DÜZENLENDİ
BUNU SİZE ŞÖYLE KANITLAYABİLİRİM DİSCORDUMDA Kİ BOTUN LOG SİSTEMİNDEN SESE GİRİP ÇIKIŞ SAATLERİ YAZMAKTADIR.
VE BEN BU ARKADAŞIN YAPTIĞI DEĞİŞİKLİKLER İÇİN 100 TL VERECEĞİMİ SÖYLEDİM ÇÜNKÜ EKİP ARKADAŞI SESLİ SOHBETLERE BİLE KATILMAMIŞTI
SADECE MEROVİNGİAN ÇALIŞMIŞTI ODA TOPLASAN MAXİMUM 5 6 SAATTİR BU TEKLİFİMİ KAİDEYE BİLE ALMADI.
VE BEN BU ARKADAŞLARA SIFIR BİR PAKET YAPTIRMAK İÇİN 1000 TL BÜTÇE SUNDUM FAKAT ONDAN SONRA ELİMDE BULUNAN
BİR PAKETİN GELİŞTİRİLMESİNİ İSTEDİM DAHA SONRA BANA BİR FİYAT BİÇMELERİNİ İSTEDİM VE YAPILACAKLAR LİSTESİNİ ATTIM.
BU YAZININ ALTINDAKİ BULUNAN LİSTEYE BİN LİRA İSTEDİLER DAHA SONRA BEN ÇEVREMDEKİ İNSANLARA SORDUĞUMDAYSA SÖYLEDİKLERİ
FİYATIN 2,3,4,5 KATINI İSTEDİKLERİNİ FARKETTİM BU SEBEPTEN ÖTÜRÜ GELİN ŞU FİYATI KONUŞALIM KİMSENİN HAKKI YENMESİN ŞEKLİNDE YAZI YAZDIM
ARKADAŞLAR BUNUDA KABUL ETMEYİNCE YOLLARI AYIRMAK ZORUNDA KALDIK.
ATTIĞIM GÖRSELLERDEN KONUŞMALARI İNCELEYEBİLİRSİNİZ...

BEN BU ARKADAŞLARDAN ŞİKAYETÇİ OLMAYACAKTIM FAKAT BU İNSANLAR YALAN DOLANLA İŞ YAPMAYA KALKTIĞINDAN İNSANLARIN HAKKINI YEMEYE ÇOK MÜSAİT OLUP HAKKIMDA EKSİK YANLIŞ BİLGİ VEREREK BURADA OLUŞTURDUKLARI ASILSIZ ŞİKAYETTEN DOLAYI BENDE BU ARKADAŞLARDAN ŞİKAYETÇİYİM.
YAPILACAKLAR
37176

ARAMIZDA GEÇEN KONUŞMALAR

ŞİKAYET 3.png ŞİKAYET 2.png ŞİKAYET 1.png

Orta da sizin yaptığınız bir yanlış var ilk başta bütün bir paketten işe girip 1000 TL fiyat çıkartıp , daha sonra elinizde bulunan paketi düzenlemesini istemişsiniz.

1000 TL kısmı şuan uçtu gitti çünkü artık öyle bişey yok.

2. Kısımda olan paketinizi düzenlemesini istediğinizde maddeler saydınız bu maddelere bir fiyat biçildi mi ? bir fiyat konuşuldu mu ? bu paketi düzenlerim adam ederim ama şu fiyatı isterim gibisinden.

Ekstradan bu atmış olduğunuz yapılacaklar listesinde kaç madde tamamen yapıldı ?

Orta da sizin yaptığınız bir yanlış var ilk başta bütün bir paketten işe girip 1000 TL fiyat çıkartıp , daha sonra elinizde bulunan paketi düzenlemesini istemişsiniz.

1000 TL kısmı şuan uçtu gitti çünkü artık öyle bişey yok.

2. Kısımda olan paketinizi düzenlemesini istediğinizde maddeler saydınız bu maddelere bir fiyat biçildi mi ? bir fiyat konuşuldu mu ? bu paketi düzenlerim adam ederim ama şu fiyatı isterim gibisinden.
Maddelere herhangi bir fiyat biçilmedi sadece sıfırdan paket için 1000 tl fiyat biçildi. bu paketi düzenlerim adam ederim ama şu fiyatı isterim gibisindende birşey denilmedi

Maddelerin ücretini vereceğim zaman reddetti ve kafasından bir fiyat söyledi onu vermemi istedi kimse kusura bakmasın :) adı duyulan kişilerin tamamına verdiği fiyatı o yaptığı maddeler için istedi, yaptığı tek şey zaten text değiştirmek gördüğün gibi ve ben ona teklif ettiğim ücreti kaideye almaması benim yükümlülüğüm değildir. konuşmalardada mevcuttur teşekkürler

Maddelerin ücretini vereceğim zaman reddetti ve kafasından bir fiyat söyledi onu vermemi istedi kimse kusura bakmasın :) adı duyulan kişilerin tamamına verdiği fiyatı o yaptığı maddeler için istedi, yaptığı tek şey zaten text değiştirmek gördüğün gibi ve ben ona teklif ettiğim ücreti kaideye almaması benim yükümlülüğüm değildir. konuşmalardada mevcuttur teşekkürler
Teklfi ettiğiniz ücret nedir ? Kişinin istediği ücret nedir ?

Aslında arkadaş haklı dostum 1000TL'ye anlaştıysanız ve o işlerin %25'lik kısmı yapıldıysa ücretinde %25'lik kısmı verilir.Ve ayrıtyetten olayı karıştıranda sen olmuşsun sıfır paket diyip zamanında paylaştığın paketi editletmişsin ve gördüğüm kadarıyla tahminen 30-40 yapılacak şeyin yarısından çoğu yapılmış.Taraftar değilim konuyu 2 gündür görüyorum yorum yapmak istedim iyi forumlar.(Konuya yazmam hataysa mesaj silinebilir)

Kişiye 100 tl teklif ettim kişi 250 tl istedi :)
3.Şahısları olaya müdahil edeceksek bende şahit 3. şahısları müdahil edebilirim.
Dediğim gibi olay aslında tam olarak sizin paket için 1000TL ücretinden anlaşmanız daha sonrasında paketi iptal edip hali hazırda olan paketi düzenlemeye geçtirmeniz olmuştur.

Bu kısım fivemturk.com üzerinde geçmediği için burada konuyu kapatabilirim lakin kapatmayacağım , güzel bir şekilde aranızda fiyatta anlaşın ve bu iş burada çözülsün.

Biz fivemturk.com u ve kişinin emeğini ilgilendiren kısım 1. kısım PAKET ve 1000TL kısmıdır daha sonrasında yapılan şeyler discord'da gerçekleştiği ve bu şekilde işler başlamadığı için fivemturk.com'u ilgilendirmemektedir.

Şimdi tekrarlıyorum aranızda anlaşın 24 saatiniz mevcut konuyu burada bırakıyorum 24 saat sonra konuyu kapatacağım , anlaştığınızı görmek istiyorum.

Konu altına 24 saat içersinde yazarsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!