Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru Fivem script kodlamak için hangi dili kullanmamız gerekir?

Lokslaft

Üye
FT Kullanıcı
Discord
Lokslaft#0679
Merhaba yaşım 15. Zamanım bol. Günümüz çoğusu yeni şeyler öğrenmekle geçiyor. Siz değerli forum kullanıcılarına sorum olacak. Fivem sunucuları için sıfırdan script hangi dille kodlanır? Yeni başladım sayılır kodlama işlerine diyebilirim. Javascript öğrenmeye devam ediyorum. Sizce bir script kodlamak hangi dil gerekir. Lua mı javascript mi yoksa farklı bir dil mi? Lütfen açıklayıcı bir dille yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkür ederim.

Ne ve nasıl bir script yazacağına/kodlayacağına bağlı olarak bu değişir, ancak FiveM'in geneline hakim olmak ve istediğin scripti rahatça yazabilmek için Lua, JS, HTML, C# ve biraz daha kapsamlı/gerçek zamanlı sunucu tarafı işler yapmak için PHP bilginin olması gerekli.

Ne ve nasıl bir script yazacağına/kodlayacağına bağlı olarak bu değişir, ancak FiveM'in geneline hakim olmak ve istediğin scripti rahatça yazabilmek için Lua, JS, HTML, C# ve biraz daha kapsamlı/gerçek zamanlı sunucu tarafı işler yapmak için PHP bilginin olması gerekli.
ben sıfırdan yazmak değilde üstüne kendi kodlarımı eklemek istiyorum. javascript öğreniyorum genel olarak html de biliyorum. lua dili için pek türkçe kaynak bulamadım mecbur yabancı kaynaklardan yaranlanacağım.. c# öğrenebilirim dediğim gibi zamanım bol. herşeyi sırayla oturtmak istiyorum. php konusunda ise ileride öğrenebilirim. kısacası scriptleri düzenlemek ya da kendim basit yazmak için lua,js ve html bilgimin olması gerektiğini söylediniz. Cevap için teşekkür ederim.

ben sıfırdan yazmak değilde üstüne kendi kodlarımı eklemek istiyorum. javascript öğreniyorum genel olarak html de biliyorum. lua dili için pek türkçe kaynak bulamadım mecbur yabancı kaynaklardan yaranlanacağım.. c# öğrenebilirim dediğim gibi zamanım bol. herşeyi sırayla oturtmak istiyorum. php konusunda ise ileride öğrenebilirim. kısacası scriptleri düzenlemek ya da kendim basit yazmak için lua,js ve html bilgimin olması gerektiğini söylediniz. Cevap için teşekkür ederim.
Kolay gelsin, yaşınız daha genç, bir şeyleri öğrenmek için en verimli zamanlarınızdasınız. Bu işin üstünde yeterli çalışma ve azmi gösterebilirseniz ileride güzel işler yapabilir/başarabilirsiniz.

Kolay gelsin, yaşınız daha genç, bir şeyleri öğrenmek için en verimli zamanlarınızdasınız. Bu işin üstünde yeterli çalışma ve azmi gösterebilirseniz ileride güzel işler yapabilir/başarabilirsiniz.
Teşekkür ederim. Bu tür işlere merakım var diyelim :) Zamanımı boş geçirmekten yana değilim. Ne öğrenirsem kar benim için. :)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!