Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Çözüldü FiveM Mermi Kopyalanıyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

wizibolifa

Üye
FT Kullanıcı
FiveM sunucumda blackmarketten mermi alıyorum kullan diyorum silaha koyuyor mermiyide 2 kutu olarak bana ekstra geri veriyor geri vermesini nasıl engellerim?=

DF
FiveM sunucumda blackmarketten mermi alıyorum kullan diyorum silaha koyuyor mermiyide 2 kutu olarak bana ekstra geri veriyor geri vermesini nasıl engellerim?=
1 - Blackmarket scriptini incellediniz mi

2 - Ne olur ne olmaz soruyorum cmd de bir hata var mı

3 - Başka bir script denedin mi ?

DF
o sorun sanırım çözüldü sql i kurcalayınca da fakat şöyle bir sorun var esx_inventory e yere bırak butonu yerine sil koymak istiyorum nasıl yaparım

DF
o sorun sanırım çözüldü sql i kurcalayınca da fakat şöyle bir sorun var esx_inventory e yere bırak butonu yerine sil koymak istiyorum nasıl yaparım
Diğer Sorunlarınız İçin Farklı Bir Konu Açabilirsiniz.Konu Tarafımca Çözüldü Olarak Değiştirilmiştir.

DF
esx_invetoryhud'da client/main.lua şekilde olduğuna emin olun. Sonrasında, es_extended/server/main.lua 'da ''esx:removeInventoryItem'' şeklinde aratın. Bu fonksiyonlardaki ''ESX.CreatePickup '' şeklinde başlayan satırları yoruma satırı yapın. Silahlarında droplanmamasını istiyorsanız şu satırlarıda silin veya yoruma alın.
Kod:
--TriggerClientEvent('esx:pickupWeapon', _source, weaponPickup, itemName, itemCount)

--TriggerClientEvent('esx:pickupWeapon', _source, weaponPickup, itemName, 1)

DF
esx_invetoryhud'da client/main.lua şekilde olduğuna emin olun. Sonrasında, es_extended/server/main.lua 'da ''esx:removeInventoryItem'' şeklinde aratın. Bu fonksiyonlardaki ''ESX.CreatePickup '' şeklinde başlayan satırları yoruma satırı yapın. Silahlarında droplanmamasını istiyorsanız şu satırlarıda silin veya yoruma alın.
Kod:
--TriggerClientEvent('esx:pickupWeapon', _source, weaponPickup, itemName, itemCount)

--TriggerClientEvent('esx:pickupWeapon', _source, weaponPickup, itemName, 1)
Bu dediğiniz mermi için mi yoksa menüye sil butonu eklemek için mi

DF
Tamamdır ayarlıyorum hemen birde benzin çok çabuk bitiyor ve arabalar çabuk bozuluyor bunun sebebi nedir?

DF
Remove item kısmında ne yapıcam şuan onu tam anlayamadım bir de sizin attığınız ss dekinden daha çok dosya var orda bende

es_extendedmain.lua

Kod:
RegisterServerEvent('esx:removeInventoryItem')
AddEventHandler('esx:removeInventoryItem', function(type, itemName, itemCount)
    local _source = source

if type == 'item_standard' then

if itemCount == nil or itemCount < 1 then
            TriggerClientEvent('esx:showNotification', _source, _U('imp_invalid_quantity'))
        else
            local xPlayer = ESX.GetPlayerFromId(source)
            local xItem = xPlayer.getInventoryItem(itemName)

if (itemCount > xItem.count or xItem.count < 1) then
                TriggerClientEvent('esx:showNotification', _source, _U('imp_invalid_quantity'))
            else
                xPlayer.removeInventoryItem(itemName, itemCount)

local pickupLabel = ('~y~%s~s~ [~b~%s~s~]'):format(xItem.label, itemCount)
                ESX.CreatePickup('item_standard', itemName, itemCount, pickupLabel, _source)
                TriggerClientEvent('esx:showNotification', _source, _U('threw_standard', itemCount, xItem.label))
            end
        end

elseif type == 'item_money' then

DF
Demek istediğim silahlar için değil menüde herhangi bir eşyayı yere bırak butonu kaldırıp onun yerine sil eklemek

DF
Yukarıda ekip arkadaşım belirtmiş lakin hala konu üzerinden farklı bir soru soruyorsunuz lütfen farklı bir konu açınız.

36083

DF
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!