Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rehber Event Triggerlamak

WHIT3

Üye
Yasaklandı
FT Kullanıcı
Discord
'WHIT3-36#9301
En Kolayindan. Bir Event Triggerlemyi göstericem

Gösterecegim Yönetim Bir Yerde Marker Cikartir Belirli Kordinatta Ve E Basinca Bir Eventi Triggerler.

Indir :

Video :

Yakkinda Kim Hangi Eventi Triggerledi Diye Log Sistemi Ekliyicegim Isim Olmadiginda Eger Biri Benden Önce Yaparsa Credir Vererek Paylasabilirim.

Gayet güzel bir şekilde öğrenime açık bir paylaşım olmuş eline sağlık.

Baya güzel bir konu +rep

Müzikten konuya odaklanamadım aldı götürdü :d Eline sağlık +rep

Client üzerinden event triggerlarken parametreyle oyuncu idsi vermenin herhangi bir mantığı yok çünkü işlevsiz. O yaptığın server tarafından belirli bir cliente event çalıştırmak için kullanılıyor. Kodun ufak düzenlenmiş hali:

Kod:
Citizen.CreateThread(function()
    while true do
        local ped = PlayerPedId()
        local pedcoords = GetEntityCoords(ped, false)
        local nearby = false
        for k in pairs(Config.MarkerZones) do
            local distance = #(pedcoords - vector3(Config.MarkerZones[k].x, Config.MarkerZones[k].y, Config.MarkerZones[k].z))
            if distance <= 1.20 then
                nearby = true
                DrawText3D(Config.MarkerZones[k].x, Config.MarkerZones[k].y, Config.MarkerZones[k].z + 0.2, "[E] - Deneme Trigger'i")
                DrawMarker(2, Config.MarkerZones[k].x, Config.MarkerZones[k].y, Config.MarkerZones[k].z, 0.0, 0.0, 0.0, 0.0, 0.0, 0.0, 0.4, 0.4, 0.4, 0, 150, 150, 100, 0, 0, 0, 0)   
                if IsControlJustPressed(0, 46) and IsPedOnFoot(ped) then
                    TriggerEvent('disc-death:revive') -- 1 nci örnek Disc-Ambulancejob
                    TriggerEvent('esx_ambulancejob:revive') --2 nci örnek esx_ambulancejob Kullananlar Icin.
                end
            end
        end
        if not nearby then
            Citizen.Wait(1000)
        end
        Citizen.Wait(1)
    end
end)
Bir dahakine anlatmak istediğin konuyu biraz daha öğrenmen daha yararlı olacaktır.

Client üzerinden event triggerlarken parametreyle oyuncu idsi vermenin herhangi bir mantığı yok çünkü işlevsiz. O yaptığın server tarafından belirli bir cliente event çalıştırmak için kullanılıyor. Kodun ufak düzenlenmiş hali:

Kod:
    while true do
        local nearby = false
            local distance = #(pedcoords - vector3(Config.MarkerZones[k].x, Config.MarkerZones[k].y, Config.MarkerZones[k].z))
            if distance <= 1.20 then
                nearby = true
                DrawText3D(Config.MarkerZones[k].x, Config.MarkerZones[k].y, Config.MarkerZones[k].z + 0.2, "[E] - Deneme Trigger'i")
                DrawMarker(2, Config.MarkerZones[k].x, Config.MarkerZones[k].y, Config.MarkerZones[k].z, 0.0, 0.0, 0.0, 0.0, 0.0, 0.0, 0.4, 0.4, 0.4, 0, 150, 150, 100, 0, 0, 0, 0)  
                    TriggerEvent('esx_ambulancejob:revive') --2 nci örnek esx_ambulancejob Kullananlar Icin.
                end
            end
        end
        if not nearby then
            Citizen.Wait(1000)
        end
        Citizen.Wait(1)
    end
end)
Bir dahakine anlatmak istediğin konuyu biraz daha öğrenmen daha yararlı olacaktır.
server sideli hali var yani triggerliyince item verdirmek belirli yerelere göre onlari atmayi unutmusum keske ilk önce azarlamadan sorsaydin ...

Kod:
    while true do
        local nearby = false
            if distance <= 1.20 then
                nearby = true
                end
            end
        end
        if not nearby then
            Citizen.Wait(1000)
        end
        Citizen.Wait(1)
    end
end)
ve keske gercek hesabinla geleydin

Dediğim ile demek istediğin arasında herhangi bir alaka yok. Sadece gereksiz parametre kullandığını ve yanlış bildiğin şeyi aktardığını belirttim. Bu arada hesabımın oluşturulma tarihi 5 eylül 2019, gerçek olmayan kısım nedir? :D
48365

+

Gayet güzel bir paylaşım. Fakat np-menu ile triggerları öğrenmiş biri olarak kesinlikle np-menu üzerinde pratik yapılmasını öneririm kalıcı oluyor bilgi.

Gayet güzel bir paylaşım. Fakat np-menu ile triggerları öğrenmiş biri olarak kesinlikle np-menu üzerinde pratik yapılmasını öneririm kalıcı oluyor bilgi.
Tessekur Ederim Dedigini Dikkate Alacagim.

+rep kanka ama müzik olmamış. Bu bölücü yavşagın aldıgı nefes deligini keseyim
Knk karakterine birsey diyemem sesini seviyorum.

Knk karakterine birsey diyemem sesini seviyorum.
knk bu puştlerin elinde şehit kanı var,mezhepi geniş vatan hainin bunlar kanka, bunların savunulacak bi yanı yok. Benim abim,babam dağda taşta savaşacak bunlarda özgürlük adı altında şarkı söyleyecek,halkı örgütleyecek. Ben bunların şarkı söyledigi mikrofonu atla kaçırırım

knk bu puştlerin elinde şehit kanı var,mezhepi geniş bunlar vatan hainin bunlar kanka bunların savunulacak bi yanı yok benim abim babam dağda taşta savaşacak bunlarda özgürlük adı altında şarkı söyleyecek
knk hakklisin diyicek birseyim yok bende desteklemiyorum dedigim gibi ben karakterlerini sevmiyorum karakterleri tartisilir ama sesini begeniyorum . ama dedigin sehit kani dogrudur insallah 10 kat daha ceza alirlar.

knk bu puştlerin elinde şehit kanı var,mezhepi geniş vatan hainin bunlar kanka, bunların savunulacak bi yanı yok. Benim abim,babam dağda taşta savaşacak bunlarda özgürlük adı altında şarkı söyleyecek,halkı örgütleyecek. Ben bunların şarkı söyledigi mikrofonu atla kaçırırım
Adez kanka yanlış anlamada her konuyu nasıl alakasız bir yere çekmeyi başarıyon ğwqekğlwqkeğ

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!