Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Cevaplandı Donator araçlar nasıl veriliyor

• Konbuyu başlatan AenR
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 11
  • Görüntüleme 872

AenR

Üye
FT Kullanıcı
fivemde donator kavramını duyduğumdan beri merak ettiğim bir konu var bu donator araçlar nasıl teslim ediliyor sunucularda galeride 99milyara vs satıldığını görüyorum donator arkadaşa 99milyar atıp galeriden mi al diyorlar veya admin alıp transfervehicle mı yapıyor yanıtlarsanız memnun olurum şimdiden herkese teşekkürler (sanırım bu sitede olması lazım db araç verme scripti görmüştüm ama denemeye çalıştığımda isplatetaken gibi bir hata veriyordu onu yazmayı unutmuşum)

Arabayı isteyen kişi Donate kısmıyla ilgilenen kişiye ulaşıyor bu arabayı almak istiyorum diyor gerekli ticareti aralarında yaptıktan sonra admin oyun içi Page Up tuşuna basıp arabayı verceği oyuncunun üzerine geldikten sonra Araç Ver (database) kısmına gelip istediği aracın kodunu yazıp direk oyuncuya arabayı veriyor.
Onun dışında rol içinde rolsel olarak yapılacaksa Admin bu sefer kendi üzerine basıyor arabayı bir araç satış sözleşmesiyle aracı alacak kişinin yanına gidiyor ve aracı teslim ediyor bu şekilde de olabilir.

Arabayı isteyen kişi Donate kısmıyla ilgilenen kişiye ulaşıyor bu arabayı almak istiyorum diyor gerekli ticareti aralarında yaptıktan sonra admin oyun içi Page Up tuşuna basıp arabayı verceği oyuncunun üzerine geldikten sonra Araç Ver (database) kısmına gelip istediği aracın kodunu yazıp direk oyuncuya arabayı veriyor.
Onun dışında rol içinde rolsel olarak yapılacaksa Admin bu sefer kendi üzerine basıyor arabayı bir araç satış sözleşmesiyle aracı alacak kişinin yanına gidiyor ve aracı teslim ediyor bu şekilde de olabilir.
m3 adminden bahsetmişsiniz ona da baktım isplate taken gibi bir hatayı o da vermişti ama cevabınız için teşekkürler

m3 admin çalışmıyorsa Aracı galeriden alıp satabilirsin yada adama para verip basında bekleyip verin ama artık devir m3 admin devri fixleyin derim

Eğer çözemezseniz bendeki sorunsuz 3 admini gönderebilirim burdan

m3 admin çalışmıyorsa Aracı galeriden alıp satabilirsin yada adama para verip basında bekleyip verin ama artık devir m3 admin devri fixleyin derim
yo benim sunucum vs yok sadece merakımdan soruyorum araştırmalarımı size sundum ek olarak

Ben ikinci bir galeri yaptim (motelin solundaki galeri) ve orada sadece donate araçlari koydum.
Kendi para birimimi ekledim, misal NirvanaCoin, ve donate yapan kisinin üzerine 1 adet bu coinden verdiginde o coin ile alabilecegi arabalar arasinda normal galerideki gibi seçip test sürüsune çikarip arabayi satin alabiliyor.
Bu galeri meslekli oldugu için yetkililerden rol içerisinde arabasini da alabiliyor.

Ben ikinci bir galeri yaptim (motelin solundaki galeri) ve orada sadece donate araçlari koydum.
Kendi para birimimi ekledim, misal NirvanaCoin, ve donate yapan kisinin üzerine 1 adet bu coinden verdiginde o coin ile alabilecegi arabalar arasinda normal galerideki gibi seçip test sürüsune çikarip arabayi satin alabiliyor.
Bu galeri meslekli oldugu için yetkililerden rol içerisinde arabasini da alabiliyor.

Hocam 2. Galeriyi nasıl yaptınız Bu mesleksiz Gösterişli galeri var bende database çakışmıyormu ? kısa bi özet gecerseniz sevinirim

Hocam 2. Galeriyi nasıl yaptınız Bu mesleksiz Gösterişli galeri var bende database çakışmıyormu ? kısa bi özet gecerseniz sevinirim

Databaseleri ayirdim, biri vehicles e bakiyor digeri misal vehicles2 ye bakiyor.
Bunu istedigin galeri scripti için yapabilirsin, sadece database e yapilan islemleri (SELECT / UPDATE / SET vs) yeni tabloya yazdirman gerekli server scriptinde.

Misal sendeki galeri scripti vehicles a yazdiriyor:

- Script i kopyala
- Yeni bir tablo aç database de ve sütünlari orjinal tablo ile ayni isimlendir (veya sql dosyasindan direk degistirerek okut) örnek tablo ismi : donatearac
- Server lua dosyasini aç ve içerisinde vehicles tablosunun ismi geçen her database query sini yeni tablo ismi ile degistir:

Kod:
Eski tablo

SELECT * FROM vehicles Where plate = @plate

Yeni tablo

SELECT * FROM donatearac Where plate = @plate

Geri kalan degisiklikleri client scriptinden degistirebilirsin misal boss menu veya nerden alacagin, araci alinca nereye spawnliyacagi vs.
Tabi istedigin gibi degistirebilirsin, misal ben dedigim gibi database ayri oldugu için fiyatlara 1 / 2 / 3 gibi rakamlar yazip para birimini NirvanaCoin yaptim.
Satis yaparken envanterde coin varmi diye kontrol ettirip aracin fiyatiyla karsilastirip öyle satilmasini sagliyorum.
Tabiki araç sistemim skill sistemine de bagli, misal sürüs skill in 1 lvl ise supersport araba vs satin alamiyorsun, lvl e göre belirli araba kategorisinden araba alabiliyorsun.

Ne demisler, your fantasy is the limit ...

yaratıcı bir sunucuymuş özelden dc atabilir misiniz

Databaseleri ayirdim, biri vehicles e bakiyor digeri misal vehicles2 ye bakiyor.
Bunu istedigin galeri scripti için yapabilirsin, sadece database e yapilan islemleri (SELECT / UPDATE / SET vs) yeni tabloya yazdirman gerekli server scriptinde.

Misal sendeki galeri scripti vehicles a yazdiriyor:

- Script i kopyala
- Yeni bir tablo aç database de ve sütünlari orjinal tablo ile ayni isimlendir (veya sql dosyasindan direk degistirerek okut) örnek tablo ismi : donatearac
- Server lua dosyasini aç ve içerisinde vehicles tablosunun ismi geçen her database query sini yeni tablo ismi ile degistir:

Kod:
Eski tablo

SELECT * FROM vehicles Where plate = @plate

Yeni tablo

SELECT * FROM donatearac Where plate = @plate

Geri kalan degisiklikleri client scriptinden degistirebilirsin misal boss menu veya nerden alacagin, araci alinca nereye spawnliyacagi vs.
Tabi istedigin gibi degistirebilirsin, misal ben dedigim gibi database ayri oldugu için fiyatlara 1 / 2 / 3 gibi rakamlar yazip para birimini NirvanaCoin yaptim.
Satis yaparken envanterde coin varmi diye kontrol ettirip aracin fiyatiyla karsilastirip öyle satilmasini sagliyorum.
Tabiki araç sistemim skill sistemine de bagli, misal sürüs skill in 1 lvl ise supersport araba vs satin alamiyorsun, lvl e göre belirli araba kategorisinden araba alabiliyorsun.

Ne demisler, your fantasy is the limit ...
şu para olayını nasıl yaptınız acaba?

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!