Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru Disc İnventory silah almak

osman47

Üye
Yasaklandı
FT Kullanıcı
Arkadaşlar ben esxinventory kullanıyordum disce geçmek istedim ve disc-invetorhudu startladım sonra markete gittim bişeyler aldım verdi kullandım sıkıntı çıkmadı fakat esx invetoryhud için kullandığımda otomatikman kapanıyordu envanter disc için kazikazan kullanınca kapanmıyor mesela ve son olarak bir sorum var silah almaya gittim silah verdi npc karakoldaki ama elime geldi envantere gelmedi disc için söylüyorum ne yapmam lazım bilgilendirme yapabilirmi bilgili biri ?

database'nizdeki items tablosuna WEAPON_PISTOL , WEAPON_PISTOL50 gibi silahları items olarak ekledinizmi ?

Bilginiz yoksa disc'e geçmenizi tavsiye etmiyorum bug dolu mesela bi item sınırı 50 ise 50 tane topladıktan sonra yere atıp tekrar 50 tane toplayabiliyor gibi bir çok bugu var.

+ Olarak 1-2-3-4-5 Kısa yol tuşları ile kazı kazanı kullanırsanız arka planda f2 açık durumda olmaz.
Arkadaşımızın Dediği gibi İTEM Tablosuna WEAPON_ Eklemeniz gerekmektedir. İYİ Forumlar

tabi o da bi yöntem bende herşeye cooldown süresi yaparak çözdüm bu sorunu.

yorumlarınız için çook teşekkür ederim arkadaşlar iteme eklemedim hemen deeneyeceğim

kg sistemi disc için mevcutmudur ki ?

tam olarak sorun şu mağazadan itemleri alınca gözüküyor örneğim ekmek vb gibi ama silah alınca gözükmüyor

('disc_ammo_pistol', 'Pistol Ammo', -1, 0, 1, 0, 10),
('disc_ammo_pistol_large', 'Pistol Ammo Large', -1, 0, 1, 0, -10),
('disc_ammo_rifle', 'Rifle Ammo', -1, 0, 1, 0, 10),
('disc_ammo_rifle_large', 'Rifle Ammo Large', -1, 0, 1, 0, 10),
('disc_ammo_shotgun', 'Shotgun Shells', -1, 0, 1, 0, 10),
('disc_ammo_shotgun_large', 'Shotgun Shells Large', -1, 0, 1, 0, 10),
('disc_ammo_smg', 'SMG Ammo', -1, 0, 1, 0, 10),
('disc_ammo_smg_large', 'SMG Ammo Large', -1, 0, 1, 0, 10),
('disc_ammo_snp', 'Sniper Ammo', -1, 0, 1, 0, 10),
('disc_ammo_snp_large', 'Sniper Ammo Large', -1, 0, 1, 0, 10), bu tarz bi bilgi gördüm bununla alakası varmıdır

büyük ihtimalle satın alma sistemi item olarak değil silah olarak veriyor "-/giveitem ile dene -/giveweapon" ile dene ne demek istediğimi anlayacaksın. Yapman gereken weapon aldığın sistemde ekleme sistemi büyük ihtimalle addweapon dur onu additem olarak düzenlemelisin. bu kodlar sende aynı olmayabilir ama mantığı aynı ayrıca standart olarak indirdiysen içinde weight sistemi olmadığı için esx_inventoryhud dan tek farkı istediğin kadar silah taşıya bilmen. negatif yönleriyse shoptan item alırken arkadaşına verirsen paran gitmiyor gibi buglar eğer bunları düzeltmeyi bilmiyorsa -mesela ben bilmiyorum- hiç bulaşma derim.

Son düzenleme:
bendede envanter açılınca kapanmıyor

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!