Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Developer Arıyorum Developer Arıyorum

Alosha

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
www.alosha.xyz
Discord
Alosha#3779
Selam, FiveM üzerinde geliştirilen altyapılarının aksine yeni bir altyapı geliştirmeyi planlıyorum. Bir framework geliştirmenin tek başıma çok uzun zaman alacağını bildiğim için yeni insanların desteğine ihtiyacımın olduğunu düşünüyorum. Bu sebepten ötürü bu projeyi birileriyle geliştirebileceğimi düşündüm. Projeyi geliştirirken tek başıma değil de bu projeye katkı sağlayabilecek insanlarla geliştirip onlarla güzel bir arkadaş ortamı kurabilmek istediğim için birlikte geliştirebileceğim kişiler arıyorum.

Proje
Amaç: Geliştirici dostu, detaylı dokümantasyon ve zahmet verici birçok işi kolay bir şekilde kullanılabilir bir hale getirebilmek. (Tam detaylı düşünmedim ancak ana hedeflerim bunlar)
- Tamamen açık kaynaklı bir proje olacak.

S.S.S
S: Bu zamana kadar ESX, QB vb. frameworkler için geliştirilen Scriptler olmadığı sürece ne anlamı var?
C:
Bu zamana kadar çok sık bir şekilde kullanılan ve önem arz ettiğini düşündüğümüz, topluluk tarafından geliştirilen eklentilerin hepsini kendi altyapımıza uygun hale getireceğiz.

S: Bu altyapının bize katkısı ne olacak?
C:
Geliştiricinin işini kolaylaştıracak birçok yol ve detaylı bir dokümantasyon olacak. Örneğin: Yeni bir HUD eklemek istediğinizde (bu stamina olsun) birkaç satır kod ile bunu yapabileceksiniz. (isterseniz kendiniz de yapabilirsiniz aslına bakarsanız aklımıza ne gelirse yapacağız)

S: Bu altyapının içerisinde neler olacak?
C:
Sıklıkla ihtiyaç duyulan, topluluk tarafından istenilen ve geliştiriciyi kolayca eklenti geliştirirken yardımcı olabilecek birçok içeriği barındıracak.

Benim Hakkımda
Tabii ki bu projeye dahil olacak kişilerle bende geliştirmeler yapacağım yani fikirci değilim.
Bu zamana kadar yaptığım bazı şeyler için hesabıma bakabilirsiniz.

Geliştirici Şartları
Aktiflik Süresi:
Bir limit yok.
Yaş Sınırı: Yok
Aradığım Bazı özellikler: Bu projeye katkı sağlayabileceğini düşünüyorsan bile yeterli. (CSS, LUA, HTML, JavaScript, C# ya da bize katkı sağlayabileceğin bir şey varsa bile projeye destek olabilirsin)
Not: Fikirlerin varsa bile bunun bize çok büyük bir katkısı olacağını düşünüyorum.

Proje Taslağı (TAMAMEN ÖRNEKTİR)
Envanter Örneği (tamamen taslak daha eklenecek birçok şey var):
54454

Yeni yeni başladığım için çok fazla örnek hazırlayamadım ancak bir RPG sunucusu için en temel şeylerden bir tanesinin envanter olduğunu düşündüm. Ayrıca, geliştirirken zevk alacağım için ilk olarak envaterden başlamıştım.

İletişim
Discord:
Alosha#3779 (Beni eklediğinizde forum üzerinden ya da konu üzerinden mesaj bırakırsanız çok mutlu olurum ya da forum üzerinden mesaj bırakabilirsiniz)

Son düzenleme:
ref

+Konu içeriğini düzenledim ve yeni şeyler ekledim

Merhaba İlk Öncelikle Seni Ekledim Discrodum : ?| Why#0711 Her Konuda Yardımcı Olabilirim Saygılarla Furkan.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!