Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Araç ittirme

• Konbuyu başlatan Titan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 13
  • Görüntüleme 11K

Titan

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
www.fivemturk.com
Merhabalar çoğu sunucuda gördüğüm araç ittirme eklentisini sizlerle paylaşmak istedim. Bir kaç şeyi de kendimizce düzeltim, normalde aracınız biraz hasar aldıktan sonra ittirebilmeyi kapattım. İttirmek istediğiniz aracın hiç bir hasarı olmasa bile onu ittirebiliyorsunuz artık.

Kurulum;

Sunucunuzun eklentilerinin olduğu klasöre atın ve server.cfg'ye ekleme yapın;
Kod:
start aracittirme

İndirme linki;

Görsel;

Kıyafete aldırış etmeyin :=)
6adlpl.png

Son düzenleme:
Yararlı bir konu teşekkürler.

Hocam farklı tuşa atamayı nasıl yaparız?

Hocam farklı tuşa atamayı nasıl yaparız?

client.lua 179. satır;
Kod:
if IsControlPressed(0, Keys["LEFTSHIFT"]) and IsVehicleSeatFree(Vehicle.Vehicle, -1) and not IsEntityAttachedToEntity(ped, Vehicle.Vehicle) and IsControlJustPressed(0, Keys["E"]) then

Tuşlar burada yazmakta "LEFTSHIFT" , "E". Bunları ise dosyanın en üstünde yazan tuşlarla değiştirebilirsin.

Ekleme olarak;

client.lua 175. satır;
Kod:
DrawText3D({x = Vehicle.Coords.x, y = Vehicle.Coords.y, z = Vehicle.Coords.z}, 'Aracı ittirmek için [~r~SHIFT~w~] ve [~r~E~w~] tuşlarına basılı tutun.', 0.6)

Bu ise araca yaklaştığımızda çıkan yazı. Bu yazıyı da değiştirdiğin tuş ismiyle değiştirmen gerekir.

tam aradığımı buldum link gg ya not found diyor

linki yenilermisin hocam ?

link günceller misin?

link kırık

linki yenilermisin hocam?

Link güncellenmiştir.

SnapDragon SnapDragon Güncellediğin link için teşekkürler ancak bir daha konuma kendi github linkini eklemezsen sevinirim

Link güncel​

Script için teşekkürler öncelikle. Aracın ortasında olan yazıyı kapatma şansımız var mı?

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!