Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Yardım Arabaların içinde NPC'ler yok veya arabalar gözükmüyor.

araf

Üye
FT Kullanıcı
Bir iki gün önce bilgisayarımda yeni bir kullanıcı açtım ve o kullanıcıya ayrı bir FiveM kurdum ve bu FiveM'in içine grafik paketi ve benzeri herhangi bir şey kurmadım. Dün bir arkadaşımın test sunucusunda ve akşam da zombi sunucusunda oynadığımda herhangi bir sıkıntı yaşamadım ve fark ettim ki gereksizce güzel grafikler vardı. Sonrasında grafik ayarlarının normalden ve eskiden iyi olduğunu fark ettim. Arabalarda saçma şekilde yansımalar vardı ve çok güzel gözüküyordu. Bugünse on dakika civarı test sunucumda araba sürdüm ve yine hiç sorun yoktu. Sonrasında test sunucuma disc-showid kurdum ve sonrasında sunucuda arabaların sürücü olmadan hareket etmesi veya arabalar gözükmeden sürücünün gözükmesi gibi sorunlar yaşadım. Sonrasında fark ettim ki sorunun NPC'lerle alakası yokmuş çünkü sürücüsü olmayan araçlara vurduğumda ses çıktı ve bazı NPC'ler inip benimle kavga etti ama görünmezdiler hep. Sonrasında GTA grafik paketi kurulu olabileceği ve patlamış olabileceği sebebiyle GTA dosyalarımı doğruladım ve FiveM zaten yeni olduğu için herhangi bir grafik paketi kurulu değildi. Sonrasında kendi test sunucumda bir kere araba spawn'ladım ve arabam gözükmedi, görünmez arabamla tünele girince arabam görünür oldu ve ben görünmez oldum. Çıkınca ikimiz de görünmez olduk. Sonrasında grafik paketi kurdum, yine devam etti sorun.

Resimde de görebileceğiniz gibi bir yansıma ve görünmez sürücüler mevcut, yardım ederseniz çok sevinirim. Konu yere açılmış olabilir emin değilim.

Ekli dosyalar

• 1614256757977.png
    1614256757977.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 43
Nasıl yaptığımı bilmiyorum ama bugün oyuna girdiğimde sorunu yaşamadığımı gördüm. Tekrar girince olur mu bilmem, henüz kendi test sunucuma girmedim. Belki de test sunucusuyla alakalıdır.

Sorunu yaşamaya devam ediyorum. FiveM dosyalarında herhangi bir grafik paketi kurulu değil ve önceden kurulu olduğunu tespit ettiğim ReShade ve ENB'yi GTA dosyalarımdan sildim. Sonrasında GTA dosyalarımdaki mods klasörünün içini tamamen sildim. FiveM dosyalarımda mods klasöründe sculpture_revival.rpf diye bir dosya var. Ne olduğunu bilmemem sebebiyle silmedim. Lütfen yardım edin.

Sorunu nasıl çözdünüz? Aynı sorunu yaşıyorum

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!