Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Cevaplandı Acil | Donma Sorunu

kaanbyrmc

Üye
FT Kullanıcı
Hızlıca konuya giriyorum, fivemde oynarken ortalama 60 fps alıyorum. 10 -11 dk oynadıktan sonra fpsim 3-4 e düşüyor, 5-6 dk bu şekilde kalıyor sonra tekrar 60 a çıkıyor. Bu sorun sürekli oluyor. cache dosyası temiz ve arkada ts ve fivem hariç bir uygulama çalışmıyor. Nasıl çözerim.
PC:
AMD FX8150.
Zotac GTX 1050 Ti OC.

16 GB RAM 8+8.
GA-970A-DS3.

Internet:
Pıng ms.
4.
Download Mbps.
68.60.
Upload Mbps.
10.27.

125 GB SSD - 1 TB HDD kullanıyorum

DF
Son düzenleme:
Oynadığın sunucuda f8'e basıp resmon 1 yazıp resmon değerlerini atabilirmisin?

DF
Hızlıca konuya giriyorum, fivemde oynarken ortalama 60 fps alıyorum. 10 -11 dk oynadıktan sonra fpsim 3-4 e düşüyor, 5-6 dk bu şekilde kalıyor sonra tekrar 60 a çıkıyor. Bu sorun sürekli oluyor. cache dosyası temiz ve arkada ts ve fivem hariç bir uygulama çalışmıyor. Nasıl çözerim.
PC:
AMD FX8150.
Zotac GTX 1050 Ti OC.

16 GB RAM 8+8.
GA-970A-DS3.

Internet:
Pıng ms.
4.
Download Mbps.
68.60.
Upload Mbps.
10.27.
Benzer Bir Sorunu Bende Birkaç Yıl Önce Yaşamıştımve Sorunun Ekran Kartının Fanının Bozulmasından Kaynaklı Olduğunu Anladım Sende Bir Kontrol Edebilir misin.
Anlattığın Sorun Sunucuya Ani Bir Yüklenme Olmuyorsa Büyük bir İhtimal ile Donanımsal Olarak Bir Sorun Vardır

DF
Benzer Bir Sorunu Bende Birkaç Yıl Önce Yaşamıştımve Sorunun Ekran Kartının Fanının Bozulmasından Kaynaklı Olduğunu Anladım Sende Bir Kontrol Edebilir misin.
Anlattığın Sorun Sunucuya Ani Bir Yüklenme Olmuyorsa Büyük bir İhtimal ile Donanımsal Olarak Bir Sorun Vardır
Suncu 20 çekiyor ortalama daha üstüne de çıkmıyor pek. Fanımda hiçbir sorun yok zaten 0 olarak aldım gerekli kontrolü de ettim.

DF
Merhaba,

Bench Mark değerlinizi bizimle paylaşırmısınız.

Benchmark testi için;

DF
Merhaba,

Değerleriniz düşük sistemi kurulumda veya sisteminizde hatalar mevcut %20 oranla çalışıyor değerlerinizi birazcık detaylı inceledim;

Raminizin çift kanalı yani XMP BIOS'u etkin değil ve ramin iki kanalı çalışmıyor videoyu izleyerek rami çift kanallı çalıştırın.
Ekran kartınızında değerli düşük OC yaparak ekran kartınızı hız aşırtımı yapmanızı söylemiş videoyu izleyerek yapın ama dikkatli olun çok hız aşırtımı yaparsanız sisteminiz zarar görebilir
Ayrıyetten SSD'niz düzenli olarak çalışmıyor, SSD gereksiz dosya birikimi var.

DF
Merhaba,

Değerleriniz düşük sistemi kurulumda veya sisteminizde hatalar mevcut %20 oranla çalışıyor değerlerinizi birazcık detaylı inceledim;

Raminizin çift kanalı yani XMP BIOS'u etkin değil ve ramin iki kanalı çalışmıyor videoyu izleyerek rami çift kanallı çalıştırın.
Ekran kartınızında değerli düşük OC yaparak ekran kartınızı hız aşırtımı yapmanızı söylemiş videoyu izleyerek yapın ama dikkatli olun çok hız aşırtımı yaparsanız sisteminiz zarar görebilir
Ayrıyetten SSD'niz düzenli olarak çalışmıyor, SSD gereksiz dosya birikimi var.
Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. İlk 2 dediğinizi yarın gün içerisinde uygulayacağım.
Fakat SSD gereksiz dosya birikimini nasıl temizleyeceğimi bilmiyorum konu ile ilgili yardımcı olurmusunuz veya bu adımı atlarsam bir sorun olurmu.

Bunları deneyeceğim fakat olmaz ise yapmam gereken farkı çözümler varmıdır. Teşekkür ederim.

DF
Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. İlk 2 dediğinizi yarın gün içerisinde uygulayacağım.
Fakat SSD gereksiz dosya birikimini nasıl temizleyeceğimi bilmiyorum konu ile ilgili yardımcı olurmusunuz veya bu adımı atlarsam bir sorun olurmu.

Bunları deneyeceğim fakat olmaz ise yapmam gereken farkı çözümler varmıdır. Teşekkür ederim.

Bundan kastım sistemin güncelleme vs. yaparken dowloand dosylaarını kullanması ama ön belleğini silememesi depolama ayarlarına girin ve geçici dosyaları silin ve sürücülerinizi en iyi hale getirin. arama yerine Temp yazın ve açılan klasörde ki dosyaları siliniz ardından %Temp% yazın orada ki leride silin.

DF

Bundan kastım sistemin güncelleme vs. yaparken dowloand dosylaarını kullanması ama ön belleğini silememesi depolama ayarlarına girin ve geçici dosyaları silin ve sürücülerinizi en iyi hale getirin. arama yerine Temp yazın ve açılan klasörde ki dosyaları siliniz ardından %Temp% yazın orada ki leride silin.
Yarın deneyip yazacağım teşekkürler

DF
Konu tarafımca uygun kategoriye taşınmıştır.​

DF

Önemli değil geri dönüş yapın olmazsa başka çözümler ararız.
Merhaba, gerekli ssd temizliğini yaptım ve ramlerim 8+8 olarak dual takılı ayarlamalrı da yapıldı. 3 maddenin arasında ekran kartını yapmadım şuanlık çünkü ekran kartım zaten overclocklu. Ayarları hem en düşüğe alarak hemde en yükseğe alıp hatta grafik paketi dahi kurarak da denedim. Sorunda herhangi bir çözülme olmadı. Genelde sorun arabaya bindiğimde oluyor. İnternetimde bir sorun olduğunu zannetmiyorum çünkü günün hangi saatinde girersem gireyim 5-6 dakika oynadıktan sonra 2-3 dakika kasıyor daha sonra ise tekrar düzelip loopa giriyor bu işlem. Yapabileceğim başka ne var ?

DF
Merhaba, değerleri gönderdim bir sorun varmı ?

DF
Buarada eklemeyi unutmuşum
125 GB SSD - 1 TB HDD kullanıyorum

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!