Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Raider Log System Hakkında !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Log sistemi yapılırken acık kaynak kodlu hali test edildi ki aklıma edeyim, ortağım dedim güvendim acık kaynak halini bıraktım kendisi eklemeler yapıp, sağ da solda paylaştı bu da bir karalama kampanyasıdır, kimsenin log sistemini kötülemedim kendi adıma beni koruyanlar size yazdıysa ki 2 text yazı dan daha iyi bu log sistemi haklılardır ama kimsenin yaptığı işi kücümsemedim, log sistemimi kullanan bir cok sunucu var 1 sunucu üzerinden değerlendiriyorsunuz, olayı benden dinlemeden ki ben log sistemi üzerinden bunu yapıcak olsam anticheat sistemim de neden sadece print lisansı var? lisansı biten sunucuların dataları duruyor mu gelip acıklamalarını yapsınlar, kodları sifreleme sebebim ise sağ da solda size parayla satmasınlar ücretsiz kullanın diye, piyasa düzgün olsa zaten acık halini koyarım.

Ekli dosyayı görüntüle 31589
yazdıgın masal 1 saatte patladi yeni masallarin ne dinlemek isterim yetmezmis gibi ekibinle konu actirtıp bana iftira atmaya kalkıyorsun yazık kafana

Öncelikle olayı şöyle özetliyim, RAC v3 sistemi yanın da + hediye diye bir olayımız vardı, yanın da veriyorduk ve anticheat sistemin de.
En ufak bir api, webhook yoktu biz de anticheat üzerin de kırmayı deniyecekleri icin bi şaşırtmaca olarak log sistemi tercih ettik.
Fakat sifreliyip bana atan arkadaş anticheat ile birlikte lisansladığımız halini attığı icin, indir - dosya.co gir paylaş misali
Paylaşım yaptım, ki bu lisanslama sistemi de bana ait değildir üst kısımda da paylaşımın başından beri yazan yazılımcı arkadaşıma ait.
Nekadar inanırsınız bilmem ama, eğer ben bu dediklerinizi yapan biri isem, sunucumu actığım da neden kullanan herkesin datasını silmedim?
Datası silinen arkadaşlar ise esx_kashacters kullanıyor ise sorumlusu ben miyim yoksa hile ile server taraflı kodu inject edip datasını silen mi?
En basit örnek, büyük sunucular dahil olmak üzere neden aylar boyu kullandılar da datalarına zarar gelmedi? cünkü kodları biraz incelerseniz
Zarar vermek isteseydik, hepsini sorunsuz yapar backdoor koyardık, apache acık olmazsa yani uzaktan bağlantı kapalı ise datanız silinmez, direk bi kod eklerdik, veya bi trigger datanızı silerdik?
Peki bunları yapmak yerine, zarar vermek istemediğimizin kanıtı olarak ordaki kodlar da ip cektirme uzantısı bile yanlış, direk end satırı geliyor ve ip 0.0.0.0 olarak yansıyor.
Zarar vermek istesek, tamamen bunun üzerin de calışmaz mıyız, sadece düşünün baş da ücretsiz sağlamadığım birşeyi ücretsiz sağladım, lisansı da yapan ben değilim dostum arkadaşım.
Bağlı olan webhook üzerinden de data silmek icin apache acık olması gerek, peki biz kime ne zarar verdik, onca sunucu icersin de 1 kişi mi, fırsatcılık mı sunucum acık neden herkesin datası duruyor.
Veya ben bunu neden fırsata cevirmiyorum cünkü ip uzantınız, bile düzgün değil ve lisanslarken gözden kacan birşey amaç ne derseniz, bir sistem yapıyorsunuz, ve birisi calıyor kim merak etmez misiniz?
Merak edersiniz değil mi? biz de o misal yaptık bu sistemi backdoor yok! ip bağlantısı bozuk cektirilmiş, ki zarar vericek olsak en iyisini cektiririz bios mu onu da cekeriz, ama yok? sadece biraz düşünün
Bunu paylaşan kişiler de benim işimi yapıyorlar, beni gözden düşürdüklerin de istediklerini almış olucaklardır, iciniz rahat olucak ise açık halini paylaşımlara koyarım, sifreliyip satarlar umrumda da olmayacaktır.
Ki bunu paylaşan arkadaş ise, noldu la? backdoor koymadın mı yazılarını silmiş ve sadece benim yazılarım kalmış olay ne garip, tüm gün sus anticheat sistemini satışa cıkar globale en cok sağlayan kim raider, taşla gitsin!
Bana zarar vermeyen kimseye zarar vermedim, ki zarar vermeye calışana da ücretsiz paylaştığım bir sistem üzerinden saldırmadım, eğer yapsaydım kendi sunucum acık iken, yapardım yapmadım, backdoor yok ip adresini bile doğru cekemeyen bi kod satırı var sadece.
Eğer diyorsanız ki biz, tehlikedeyiz, appserv veya xamp ne kullanıyorsanız, apache bağlantısını kapatın, ozaman ben sizin datanızı silemem merak etmeyin, konuyu TURK'e de acıklayacağım, bizzat kodlayan arkadaş ile de konuşmalarımı paylaşıcağım, benim icim rahat.
Beni bitirmek icin, bana iş cıkarın bana yapmadığım şeyler üzerinden saldırın, ben yine de size boyun eğmem, credit vermediğiniz sistemler üzerinden kendiniz yapmış gibi gösterebilirsiniz, ama bunu ben yapmam siz sadece olayı farklı yönden anlatırsınız, beni tanıyan bilir.
Bana zarar vermemiş hiç bir kimseye dokunmadım, dokunduysam da log sistem üzerinden yapmadım, müşteri gelip hizmetimi kötüleyip arkamdan konuşa bile sadece print("lisans") yazısı ile karşılaştı, o da anticheat lisans koruması, peki biz bunları neden anticheat yanın da verdiğimiz log sistemin de yapmadık?
Bugüne kadar ne yaptıysam, en iyi şekil de yapmaya calıştım, maddi durumu kötü olana indirim, paket ihtiyacı olana yardım, key de problem cıktığın da zararıma dahi olsa daha büyük hizmetler vermeye calıştım, insanlara yetişmek icin uğraştım, ve şuan tek satış yaptığım bu bana bunun üzerinden saldırmanız beni yıldırmayacaktır.
v3 kırılır v4 cıkar, siz nekadar beni bitirmeye calışanız da siz benden ilerde olduğunuzu düşündüğünüz an, tekrar bir sistem cıkarıcam alıntı yaptığım yerlere de, credit vericem sizler gibi, copy+paste yapıp ben yazdım demem merak etmeyin, benim vicdanım rahat bundan sonra sadece TURK' ile görüşme sağlarım, tüm düşmanlarımın toplandığı bir konu da değil.

Eğer istek olursa, anticheat müşterilerini leak&crack gibi olaylar da takip ettiğimiz discord da bulunan webhooklar dahil, ortada oluşan karışıklık icin
TURK TURK eşliğin de bizzat o discordu da silerim, benim en büyük acığım gururum, yapmadığım birşey üzerinden suclanıyorsam, olayı cözmek de benim görevim.
Eğer bu işlem yapılırsa aklınızdaki soru işareti de kalkıcaktır, benim insanlara zararım dan cok yardımım dokunmuştur, kafam estiğin de insanların datasını silmiyorum
Ki ortada paylaşılan kod da, ip bağlantınız bile yok ip bulmadan dataya nasıl erişim sağlayabilirim ki, apache bağlantısını hangi sunucu acar ki? acsa da yapmışmıyımdır ister inanın ister inanmayın yapmadım.

Burada bana karaktersiz diyorsun erdenerin oyunudur diyosun gercek ortaya cıkınca cevir gazi yanmasin bırak bu işleri raider yazik yazık bisey demiyorum sana

Ekli dosyalar

• fgfjkkkyuub5.png
    fgfjkkkyuub5.png
    389.6 KB · Görüntüleme: 67
Sikayetciler ile ayrı bir konu acıcağım sana merak etme, güllü cicekli pembeli , youtube ye adını yazdığımız da bile bizi tanıtım videosu karşılıyor, olay hakkında aklı ile düşünen ve dediklerim den birşey cıkarabilecek TURK TURK dışın da başka biri ile görüşme sağlamıyorum, kendisi ne diyorsa gerekli işlemleri ben bizzat yaparım, ve olay sonsuza dek cözülür senin icin rahat olsun.

Öncelikle olayı şöyle özetliyim, RAC v3 sistemi yanın da + hediye diye bir olayımız vardı, yanın da veriyorduk ve anticheat sistemin de.
En ufak bir api, webhook yoktu biz de anticheat üzerin de kırmayı deniyecekleri icin bi şaşırtmaca olarak log sistemi tercih ettik.
Fakat sifreliyip bana atan arkadaş anticheat ile birlikte lisansladığımız halini attığı icin, indir - dosya.co gir paylaş misali
Paylaşım yaptım, ki bu lisanslama sistemi de bana ait değildir üst kısımda da paylaşımın başından beri yazan yazılımcı arkadaşıma ait.
Nekadar inanırsınız bilmem ama, eğer ben bu dediklerinizi yapan biri isem, sunucumu actığım da neden kullanan herkesin datasını silmedim?
Datası silinen arkadaşlar ise esx_kashacters kullanıyor ise sorumlusu ben miyim yoksa hile ile server taraflı kodu inject edip datasını silen mi?
En basit örnek, büyük sunucular dahil olmak üzere neden aylar boyu kullandılar da datalarına zarar gelmedi? cünkü kodları biraz incelerseniz
Zarar vermek isteseydik, hepsini sorunsuz yapar backdoor koyardık, apache acık olmazsa yani uzaktan bağlantı kapalı ise datanız silinmez, direk bi kod eklerdik, veya bi trigger datanızı silerdik?
Peki bunları yapmak yerine, zarar vermek istemediğimizin kanıtı olarak ordaki kodlar da ip cektirme uzantısı bile yanlış, direk end satırı geliyor ve ip 0.0.0.0 olarak yansıyor.
Zarar vermek istesek, tamamen bunun üzerin de calışmaz mıyız, sadece düşünün baş da ücretsiz sağlamadığım birşeyi ücretsiz sağladım, lisansı da yapan ben değilim dostum arkadaşım.
Bağlı olan webhook üzerinden de data silmek icin apache acık olması gerek, peki biz kime ne zarar verdik, onca sunucu icersin de 1 kişi mi, fırsatcılık mı sunucum acık neden herkesin datası duruyor.
Veya ben bunu neden fırsata cevirmiyorum cünkü ip uzantınız, bile düzgün değil ve lisanslarken gözden kacan birşey amaç ne derseniz, bir sistem yapıyorsunuz, ve birisi calıyor kim merak etmez misiniz?
Merak edersiniz değil mi? biz de o misal yaptık bu sistemi backdoor yok! ip bağlantısı bozuk cektirilmiş, ki zarar vericek olsak en iyisini cektiririz bios mu onu da cekeriz, ama yok? sadece biraz düşünün
Bunu paylaşan kişiler de benim işimi yapıyorlar, beni gözden düşürdüklerin de istediklerini almış olucaklardır, iciniz rahat olucak ise açık halini paylaşımlara koyarım, sifreliyip satarlar umrumda da olmayacaktır.
Ki bunu paylaşan arkadaş ise, noldu la? backdoor koymadın mı yazılarını silmiş ve sadece benim yazılarım kalmış olay ne garip, tüm gün sus anticheat sistemini satışa cıkar globale en cok sağlayan kim raider, taşla gitsin!
Bana zarar vermeyen kimseye zarar vermedim, ki zarar vermeye calışana da ücretsiz paylaştığım bir sistem üzerinden saldırmadım, eğer yapsaydım kendi sunucum acık iken, yapardım yapmadım, backdoor yok ip adresini bile doğru cekemeyen bi kod satırı var sadece.
Eğer diyorsanız ki biz, tehlikedeyiz, appserv veya xamp ne kullanıyorsanız, apache bağlantısını kapatın, ozaman ben sizin datanızı silemem merak etmeyin, konuyu TURK'e de acıklayacağım, bizzat kodlayan arkadaş ile de konuşmalarımı paylaşıcağım, benim icim rahat.
Beni bitirmek icin, bana iş cıkarın bana yapmadığım şeyler üzerinden saldırın, ben yine de size boyun eğmem, credit vermediğiniz sistemler üzerinden kendiniz yapmış gibi gösterebilirsiniz, ama bunu ben yapmam siz sadece olayı farklı yönden anlatırsınız, beni tanıyan bilir.
Bana zarar vermemiş hiç bir kimseye dokunmadım, dokunduysam da log sistem üzerinden yapmadım, müşteri gelip hizmetimi kötüleyip arkamdan konuşa bile sadece print("lisans") yazısı ile karşılaştı, o da anticheat lisans koruması, peki biz bunları neden anticheat yanın da verdiğimiz log sistemin de yapmadık?
Bugüne kadar ne yaptıysam, en iyi şekil de yapmaya calıştım, maddi durumu kötü olana indirim, paket ihtiyacı olana yardım, key de problem cıktığın da zararıma dahi olsa daha büyük hizmetler vermeye calıştım, insanlara yetişmek icin uğraştım, ve şuan tek satış yaptığım bu bana bunun üzerinden saldırmanız beni yıldırmayacaktır.
v3 kırılır v4 cıkar, siz nekadar beni bitirmeye calışanız da siz benden ilerde olduğunuzu düşündüğünüz an, tekrar bir sistem cıkarıcam alıntı yaptığım yerlere de, credit vericem sizler gibi, copy+paste yapıp ben yazdım demem merak etmeyin, benim vicdanım rahat bundan sonra sadece TURK' ile görüşme sağlarım, tüm düşmanlarımın toplandığı bir konu da değil.

Arkadaşlar bildiğiniz üzere raider adlı arkadaşımız zamanında beni tanımadığı için başkalarının düşünceleriyle hareket ederek bana çok zararı dokundu. Yanlış kişilerle arkadaşlığı söz konusuydu yol göstermeye çalıştım elimden geldiği kadar. Bu konuda şuna bakmak isterim şuna dikkat çekmek isterim. Gerekli yaptırım ne @flundar nede F3D3R4LL F3D3R4LL tarafından yapılacaktır çünkü ikimizde olaya dahil olmuşuz bilmeden istemeden. Gerekli karar/yaptırım TURK TURK tarafından yapılacaktır.

Eğer böyle bir açık var ise neden kullanmadı. Serverbutik bünyesinde olupta raider ac + prop + log kullanan bir sürü müşterim vardı şikayet gelmedi. Bu da bir kaç maddeye dikkat çekiyor;

- Neden kullansın. Hala piyasa da satış yapıyor kendini açığa çıkarmak istemez .
- Kullanması için bir sebep olmamış olabilir. Düşman vs.
- Kullanmıyorsa neden diğer insanların bundan haberi oldu ve buna odaklandı ? Bu durumu açıklamak için seferber oldular.
- Eğer bir karalama kampanyası mevcut ise ki bunu bana da zamanında asılsız kanıtlarla yapmak istediler, TURK TURK buna engel oldu.

Son söz TURK TURK 'dedir.

başta erdenerin oyunudur diyip kanıtlanınca konuyu TURK'e bırakması tamamen trajikomik. Bu konuda sessiz kalmayın...

Raider Raider Kusura bakma ama yaptığın büyük bir hata ve bunu insanlara yıkarak konudan sıyrılabileceğini düşünmüyorum :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!