Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Neden Türk Serverlarında RP keyifsiz?

Dodemircioglu

Üye
FT Kullanıcı
Oynayan arkadaşlar bunun bir oyun olduğunu unutuyorlar. Ben aksiyonlu rollerin sonunda destek kanallarında sürünmekten bıkmış durumdayım. Oyuncular meseleleri inanılmaz kişiselleştiriyor. Sanki cidden arabası çalınmış. Sanki cidden vurulmuş. OYUN BU OYUN! Neler duydum bu DC kanallarında.

DF
Yok ya bunlar genel. Daha çok yazacağım. Yazılarımla ben de KELEBEK'teyim.

DF
Sunucular kötü değil oynayan oyuncuların genelde rol bilgisi olmadığından sunucuyu kötü gösteriyor

DF
Umarım sadece sunucudan banlandın veya uzaklaştırıldın diye bu konuyu açmıyorsundur.

Ama ciddi ciddi oturup konuşucaksak benim diceklerim bunlar:
1- Genellikle çocuk kitlesinin sadece gunrp dayalı rp yaptığı için diğer düzgün oyuncularıda gunrp sürüklemesi ve sunucunun freeroama dönmesi
2- Egolarının kalçasından büyük olan insanların her zaman kendini üstün görmesi ve diğer oyuncuları ezmeye çalışması
3- Mafya dizisi izleyip fivem'de bunun aynısını yapmaya çalışmaları
4- İnsanlar yenilmeyi kabul etmeyip desteğe çıkmaları | haksız bile çıksalar karşı tarafı rol yaptığına pişman etmeye çalışmaları

Daha fazla yazmak isterdim ama şuanlık aklıma herhangi başka bir örnek gelmedi

DF
Sunucu sahiplerinin sırf oyuncu olsun diye her oyuncuyu kabul etmesinden kaynaklanır.her serverin RP anlayışı farklıdır kimi gun RP sever kimi fun RP kime daha çok reale iner. Bu kadar çok karma RP anlayışına sahip oyuncu doğal olarak anlaşamazlar. Kısacası sunucuya insan alırken internetten 2 tane RP sorusu sormakla yada bilgisayarında hile var mı sorgulatma yerine kendi sunucunu nasıl bir RP anlayışına sahip olacağına kafa yorsa sunucu sahipleri bu sorunlar büyük derecede ortadan kalkar.Yani kısaca misal vermek gerekirse sağcılarla solcuları bir araya toplarsan tabiki anlaşamazlar bunlarda sorunları beraberinde getirir.

DF
En önemli sıkıntılar :
1- Gunrp severlerin sosyal rp'ye zorlanması
2- Sunucu yönetimlerinin gunrp ihtiyacını karşılayamaması
3- Donater sistemi ile eknomilerin çöp olması.
4- Disiplinsiz yönetimler ve ucu açık kuralların bulunması

Kendim geliştirdiğim ve fivem çok az denenen bir gunrp ağırlıklı bir roleplay sunucusu hazırlıyorum yakında reklamlarını yapacağız ...

DF
Sorunun cevabı zaten soruda kanka türk olduğu için

DF
Sunucu sahiplerinin sırf oyuncu olsun diye her oyuncuyu kabul etmesinden kaynaklanır.her serverin RP anlayışı farklıdır kimi gun RP sever kimi fun RP kime daha çok reale iner. Bu kadar çok karma RP anlayışına sahip oyuncu doğal olarak anlaşamazlar. Kısacası sunucuya insan alırken internetten 2 tane RP sorusu sormakla yada bilgisayarında hile var mı sorgulatma yerine kendi sunucunu nasıl bir RP anlayışına sahip olacağına kafa yorsa sunucu sahipleri bu sorunlar büyük derecede ortadan kalkar.Yani kısaca misal vermek gerekirse sağcılarla solcuları bir araya toplarsan tabiki anlaşamazlar bunlarda sorunları beraberinde getirir.
Sorunun cevabı zaten soruda kanka türk olduğu için

Düşünce tarzınız çok yanlış hocam insanlar rp yi oyun olarak görüyor kimse karakterine bürünmüyor cs oynatır gibi karakter oynatıyorlar tabikide kalitesiz olur.
Azcık rol yaparken insanlar beynini çıkarıp köşeye koymak yerine ufak bir kısmını kullanması gerekiyor.

DF
polat alemdar rp'si ve yaş kitlesi

DF
Şöyleki herşeyi bi kenara bırakalım insan her seferinde aynı şeyleri görmekten sıkıldı ve insanlar şey zannediyor biz en güncel scriptleri getirelim en iyi sunucu biz olalım ama anlamıyorlarki isterlerse nopixel 3.0ı komple getirsinler yinede insanlar aynı olayı görmekten bıktı hep destekteler veya saçma sapan rollerdeler kimse aslında kötü rol yapmıyor sadece birden fazla oyuncu farklı düşüncelere sahip oldukları için rollerde karışıklık oluyor bu nedenlede insanlara hep kötü rol yapıyon düşük rol bilgili yapıcan rolü ... falan gibisinden sözler söyleniyor.

İnsanlar artık farklı şeyler görmeli ve gerçekten kendine güvenen insanlar yazılım bilgisine güvenen insanlar herşeyi yaparlar.

Bende çok sıkıldım yoruldum bu nedenle kasaba açmayı düşündük hem farklılık olur hemde old temalı olacağı için insanların ilgisini çekebilir.

Reklam yapmıyorum sadece örnek veriyorum bu arada.

DF
10 çeken sunucuda 9 ramiz karaeski bi polat alemdar olması

DF
toxic olduğumuz için

DF
kurtlar vadisi rpsi yapanlar, kaybetmeyi yediremeyenler, herkesin en iyi olma çabası, envanterinde rpg olan founderlar, admin power olmadan rp yapamayan adminler, rol pası ayağına serverdaki herkesi vuran ayarsız adminler, rol bilmeyen pdler, arcade olmaya çalışırken rocket league'den farksız olan serverlar, rp adı altında pvp yapılan serverlar, ic'deki olayı ooc'ye taşıyan rp godlar, her ateş edilen rolü destekte bitiren tayfa ve daha niceleri.

DF
Bazı sunucu sahiplerinin sunucu ismindeki "roleplay" kavramını "freeroam" olarak düzenlediğinde bir nebze düzelecektir sanırım.

DF
Çok sebebi var ama aklıma ilk gelen şey şu; Herkes çok iyi rol bildiğini düşünüyor ve rolsel olarak herşeyi elde etmek istiyorlar. Yapamayınca saldırganlaşıp herkese saldırıyorlar. Bu sadece oyuncu açısından değil geliştiriciler açısından da böyle.

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!