Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paket HSN-İNVENTORY TEMEL PAKET [SQLLİ VE GELİŞTİRMEYE AÇIK] [ES_EXTENDED V1 FİNAL]

Oph3Z

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
discord.gg
Discord
Oph3Z#0351
Merhaba arkadaşlar, hsn-inventory için temel paket yaptım. Umarım işinize yarar.
Hataları olabilir, discord sunucuma gelirseniz daha iyi destek sağlayabilirim paket hakkında.

İçindeki önemli scriptler:
es_extended v1 final
mysql-async
ghmattimysql
async

Paketten bazı görseller:

43116

43117

43118

43119

Server.cfg'den bazı görseller:

43120

43121

43122

43123

NOT: Eğer paketin bir sorunu veya bir eksiği varsa discord sunucuma gelin, ordan elimden geldiği kadar yardımcı olurum.
Ayrıca bu ve bunu gibi paylaşımları discord sunucumda'da bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
Yararlı paylaşım eline sağlık ?

Bilgilendirme; harita üzerinde ki görüntü bir çok kişinin hoşuna gitmeyebilir.Bu sadece temel paket, yani ana temel olarak kurulu olması gerekenler kuruludur.Sıfırdan başlamak isteyenler için gayet yeterli.

Yararlı paylaşım eline sağlık
güzel yorumun için teşekkürler
eyw <3
eline sağlık teşekkürler
asıl güzel yorumun için ben teşekkür ederim
Yararlı paylaşım eline sağlık ?

Bilgilendirme; harita üzerinde ki görüntü bir çok kişinin hoşuna gitmeyebilir.Bu sadece temel paket, yani ana temel olarak kurulu olması gerekenler kuruludur.Sıfırdan başlamak isteyenler için gayet yeterli.
güzel yorumun için teşekkürler, benim hoşuma gittiği için eklemiştim. Ama uyarın için teşekkürler, bir dahakine dikkat edicem

Çoook yararlı paylaşım
Hasanın discordu susmuyordu şu env paylaştığından beri ?

Güncelleme:

-Ekmek/su gibi itemler kullanınca hata veriyordu + envanterden gitmiyordur, sorun fixlendi
-Ölünce siyah ekranda kalıyordu ve E çekince itemler gitmiyordu, sorun fixlendi
-Bazı meslekler değiştirildi (şimdi hata vermeden çalışıyor)
-Envanter bütün mesleklere uyumlu değildir, sizin yapmanız lazım

Link güncellenmiştir

Güncel

Parayı item haline getirmek için: (Bunları es_extended editlemeniz lazım)

C++:
    self.getMoney = function()
        local money = 0
        TriggerEvent("hsn-inventory:server:getItemCount",self.source,function(count)
            money = tonumber(count)
        end,'cash')
        return money
    end

self.addMoney = function(money)
        money = ESX.Math.Round(money)
        TriggerEvent("hsn-inventory:server:addItem",self.source,'cash',money)
    end

self.removeMoney = function(money)
        money = ESX.Math.Round(money)
        --self.removeInventoryItem('cash',money)
        TriggerEvent("hsn-inventory:server:removeItem",self.source,'cash',money)
    end

Reis böyle bir hata alıyordum
43372

Araştırdım ve artifactin güncel olmadığını öğrendim. Artifacti güncelledim ve başlatıp giriş yaptım. /addItem ile item vermeye çalıştığımda item bulunamadı diyordu. Marketi açtığımda ise cmd de hata alıyordum ve hatada config.lua da markette olan itemlerın items tablosunda olmadığı yazıyordu. Ne yapmalıyım ?

Reis böyle bir hata alıyordum
Ekli dosyayı görüntüle 43372

Araştırdım ve artifactin güncel olmadığını öğrendim. Artifacti güncelledim ve başlatıp giriş yaptım. /addItem ile item vermeye çalıştığımda item bulunamadı diyordu. Marketi açtığımda ise cmd de hata alıyordum ve hatada config.lua da markette olan itemlerın items tablosunda olmadığı yazıyordu. Ne yapmalıyım ?
config.lua'ya bak. Ordaki bütün itemleri database ekle yani items tablosuna. eklediğinde zaten sorun ortadan kalkar. İstiyorsan discord sunucuma gel ordan daha iyi destek sağlayabilirim. Eğer benim discord sunucuma gelmek istemiyorsan Hasanın discorduna git ordada yardımcı oluyorlar zaten.

es_extended v1 final'li paket arayanlar çok fazlaydı. İşlerini görecektir.

Güncelleme:

-Ekmek/su gibi itemler kullanınca hata veriyordu + envanterden gitmiyordur, sorun fixlendi
-Ölünce siyah ekranda kalıyordu ve E çekince itemler gitmiyordu, sorun fixlendi
-Bazı meslekler değiştirildi (şimdi hata vermeden çalışıyor)
-Envanter bütün mesleklere uyumlu değildir, sizin yapmanız lazım

Link güncellenmiştir
Merhabalar Bu Temel Paketi İlerletip Güzel Bir Paket Yapacağım Ama Merak Ettiğim Her Mesleğe Uyumlu Değildir Derken Ben Hobi Meslek Ayarlıyorum Mesela Ağırlıklı Olduğu İçin M3 Envanterede uyuyordu burda sıkıntı yaşar mıyım ? :)

Merhabalar Bu Temel Paketi İlerletip Güzel Bir Paket Yapacağım Ama Merak Ettiğim Her Mesleğe Uyumlu Değildir Derken Ben Hobi Meslek Ayarlıyorum Mesela Ağırlıklı Olduğu İçin M3 Envanterede uyuyordu burda sıkıntı yaşar mıyım ? :)
Her mesleğe uyumlu değil derken şöyle örnek polis deposundan silah alınca envantere gelmiyor, o tarz şeyleri envantere uyarlamanız lazım. M3 hiç kullanmadım bilmiyorum ama sıkıntı çıkarır diye biliyorum.

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!