Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Fivem [TR]

Kaanbey

Üye
FT Kullanıcı
  • Herkese iyi günler bugün ele almak istediğim bir konu var 2 yıldır fivem oynamaktayım ve yaklaşık 1400 saatim var bir çok yerde rol yaptım bir çok güzel iyi insanlar ile tanıştım ama Fivem [TR]'nin gittikçe kötüleştiğini düşünüyorum. Serverlar artık kopyala yapıştır olmaya başladı insanlar server açarken bunu bir gelir yeri olarak düşünmesi saçma bir server açıyorsanız insanların nelere daha çok beğendiğini ne gibi özelikler eklerseniz oyuncuları daha çok oyunda tutabilirsiniz diye bir kafa yormamaları saçma ve sıkıcı insanlar server değiştiriyor ve değiştirdiği serverda eski oynadığı serverın scriptlerini görünce insan bir süre sonra sıkılıyor. Fivem[TR]'nin başka bir sıkıntısı ise aynı paketi başka sunucuları satmak. Sunucu açarken sunucuyu açan kişi ya tanıdığı birisini developer yapıyor yada tanıdığı arkadaşlarına sorup bulmaya çalışıyor tabi bu kişilerde genellikle sunucuyu nasıl fps optimize ediceklerini bilmiyorlar yada script içerisinde ki hataların nasıl çözüleceğini bilemiyorlar bu yüzden de sunucuyu buglı olarak açıp bir gelir elde edikten sonra başka serverlarda olan paketleri satın alıp kendi sunucularında açmaları saçma adamlar paketi alırken aynı şekilde 9 sunucuda aynı paket den olduğunu biliyorlar ama yine de almaları biraz kafa karıştırıcı oyuncular için ne değişik olacak anlayamıyorum disc_inventory olması mı ? 1 yıl önceki ev soygununu biraz değiştirip bakın arkadaşlar gelişmiş ev soygunu sistemimiz var demesi kulağa acayip saçma geliyor. Eğer ki bir sunucu açıyorsanız lütfen bir gelir kaynağı olarak düşünmeyin belirli şeylerin gelirlerini karşılayacak şekilde bir sistem kurarsanız daha mantıklı olur ayrıca oyun içi silah çeşitliliğin olması da önemli insanlar 1 tane pistol için 1 yada 2 milyon vermeleri ne kadar mantıklı ? yada bir bıçağa 1 milyon biraz mantıklı olun lütfen eğer ki gun rp yi önlemek istiyorsanız da bazı kurallar koyun yada insanları hem eğlendirecek hem de oyunda tutacak yenilikler getirin biraz düşünmek bu kadar zor olmamalı yada bir şeyleri araştırmak bu kadar zor olmamalı lütfen Fivem[TR] yenilikçi olun.
  • --Yazdığım yazı üzerinde herhangi bir yere gönderme bulunmamaktadır alınmak isteyen kişiler alına bilir
  • By Eyyamcu

Ne yazık, söyledikleriniz o kadar doğru ki :(

Sanırım 50 kişiyi geçmeyen sunuculardan başka sunucularda oynamamışsınız listede yukarıya doğru çıktıkça yenilikçi ve kurallara bağlı sunuculara rastlayabilirsiniz

Sanırım 50 kişiyi geçmeyen sunuculardan başka sunucularda oynamamışsınız listede yukarıya doğru çıktıkça yenilikçi ve kurallara bağlı sunuculara rastlayabilirsiniz
Liste başlarında olan sunucular bir çoğu mafia rolü dönüyor o yüzden liste başlarında pek fazla dolanmıyorum

Liste başlarında olan sunucular bir çoğu mafia rolü dönüyor o yüzden liste başlarında pek fazla dolanmıyorum
Denemeden bilemezsin :) ServerButiğin kendi kodlamış olduğu V2 Paketi girip Vanaheim , Uranos gibi sunucularda deneyebilirsin zevk alacağından eminim.

Sadece Developer`lardan veya founderlardan kaynaklandığını düşünmüyorum bu durumun.
Elbette bir çok iyi rol yapan insan var fakat nereye kadar...
Önce türkiyedeki rol zihniyeti değiştirilmeli bence. Fakat şuan ne yazık ki aile,gang ,mafya gunrp olmayan sunucular tutmuyor. Sosyal rp değilde oyuncular adam vurayım araba alayım peşime polis takıp kaçayım kafasındalar. Kaliteli oyuncu scriptsiz sunucuda bile oynar ...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!