Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Fix Fivem awaiting script hatası çözümü

AlbatracZ

?????????
FT Kullanıcı
Discord
'Yusuf - AlbatracZ #0212
Merhabalar son zamanlarda bazı kişilerin awaiting script hatası aldığı ve forumumuzda paylaştığını gördüm, bu nedenle buna bir çözüm bulmak niyetinde bu konu açlımıştır.

Sorunumuzun nelerden meydana gelebileceğine bakalım hemen;

1) Sunucu ile database in bağlantısı çökmüş olabilir.

2) Server.cfg kısmına sunucunun default scriptleri başlatılmamış olabilir bkz

36925

3) Sunucunuzda bir script başka bir scriptle birlikte çalışıyorsa bu da bir mysql scripti ise verileriniz aktarılmayacağından dolayı awaiting script de kalabilir bkz

36926

4) Sunucunuzdaki bazı scriptler koordineli çalışmaktadır gerek Essentialmode,datastore,es_extended,addon inventory ve joblar gibi o scriptleri varmı veya yokmu diye kontrol ederek bu sorunu çözebilirsiniz

5) Ayrıca bir çözüm yolu olarak sunucu klasöründeki CACHE klasörünü siliniz. ayrıca Sunucu portlarınız açık olduğundan emin olunuz
UDP 30120 ve TCP 30120 port açma konusu dır

36927 ,

6) Sunucu yüklenirken kullanıcının tüm verilerini database den çekmektedir, bu nedenle büyük olasılıkla awaiting script de kalma sorunu bir scriptin bozuk veya kodların değiştiğinde meydana gelebilir bu nedenle Sunucunuzun konsoluna ve sunucuya girerken ki F8 hatalarına (client side) dikkat ediniz.

Umarım konu yararlı olmuştur, iyi forumlar.

Güzel bir anlatım olmuş, ellerine sağlık güzel insan.

Bir çok kişinin işine yarayacaktır ellerine sağlık ?

Sunucumuzda sadece ben awating kısmında en az 15 dk bekliyorum öyle giriyor sunucuya. FiveM sildim yükledim GTA 5'in dosyalarını doğruladım değişen bir şey yok. Nasıl çözücem ben bunu?

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!