Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım Fiş Çekildiğinde Sunucudan Otomatik Kick ve Log Sistemi

exelds

Üye
FT Kullanıcı
Discordumda bu fiş çekmelerde (bilinçli olarak internet bağlantısının koparılmalarında) meydana gelen bugları engelleyen, aynı zamanda bunlardan faydalanmaya çalışan oyuncuları tespit eden bir script isteyenler çok olduğu için tamamen bana ait olan bu basit ama işlevsel scripti herkes kullansın diye forumda da paylaşmaya karar verdim.

DUYURU:
Bu sistemin asıl amacı internet bağlantısını koparan oyuncuların sunucudan otomatik kicklenmesi ve size log ile bildirmesidir. Eğer oyuncu bağlantısını kopardıktan sonra dupe yapmaya çalıştıysa bu komutlarının hepsi olmasa da bir kaçı server tarafına hala ulaşabilir ve dupe gerçekleştirilebilir. Logları takip edecekseniz ve şüpheli kişilere müdahalede bulunacaksanız eğer bu sistem size yeterli olacaktır, fakat eğer dupe açığını tamamen ortadan kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki paylaşmış olduğum konumdaki sorguları envanter scriptlerinize uygularsanız envanterinizdeki dupe açığını %100 oranda engellemiş olacaksınız.

GÜNCELLEME: (08.05.2021)
Tüm script open source hale getirild!

Script indirme linki güncellendi. Aşağıdan güncel versiyonu indirebilirsiniz.

Yaşanan sorunlarda yardım isteklerinizi ve eğer varsa önerilerinizi bana kanalımdan iletebilirsiniz.

Script İşleyiş:
Scriptin çalışma mantığı gayet basit. Sunucudaki oyuncunun bağlantısı kesildiğinde client tarafında serverı tetiklemesi gereken eventler birikiyor ve tekrar bağlandığında tüm tetikler server tarafına aynı anda aynı saniyede ulaşıyor (fiş çekip dupe yapabilme sebepleri de bu). Bu script sayesinde server tarafında bunu yakalayıp geri kalan tüm clientden gelen tetikleme komutlarını server tarafına ulaşamadan oyuncuyu sunucudan otomatik kickliyor, bu sayede dupe tamamen veya çoğunlukla önleniyor. Sonrasında bu kişinin bağlantısının kesildiği için sunucudan atıldığına dair discord kanalınıza log düşürüyor.

Not :
Kicklenen oyuncu her zaman dupe yapıyor demek değildir, kendi isteği dışında internet bağlantısında kesilme olduysa yine aynı şekilde kicklenecektir. Dolayısıyla bu sistemde logları kontrol etmeniz faydanıza olacaktır. Belli bir oyuncudan sürekli olarak bu log düşerse o kişiyi izlemeye alabilir veya sunucunuzdan direk olarak uzaklaştırabilirsiniz.

Script İndirme Linki: (08.05.2021)

Son düzenleme:
Dün bir aralar Exelds vardı nereye kayboldu bu adam diyordum bugün yararlı bir paylaşım yapıyor :p

Cliente bir fonksiyonu eklemeyi unutmuşum, script güncellendi. Aynı linkten güncel haline erişebilirsiniz.

hocam denemedim ancak bunu arıyordum. Muhteşemsiniz gerçekten. Teşekkürler.

Sorun yaşayanlar veya öneride bulunmak isteyenler discord kanalımdan bana ulaşabilirler, yardımcı olmaya çalışırım.

GÜNCELLEME: (02.05.2021)
- Scriptin hataları giderildi.
- Client taraflı optimizasyon sağlandı.
- Server kodları geliştirildi ve daha stabil hale getirildi.
- Discord webhook linki ve toleransDegeri config'e taşındı.
- Scriptin çalışması için gerekli olan oyuncu sayısı şartı kaldırılmıştır.

Yaşanan sorunlarda yardım isteklerinizi ve eğer varsa önerilerinizi bana kanalımdan iletebilirsiniz.

Son düzenleme:
d-dostum buralar kalite koktu +rep

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!