Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım BlipsBuilder scripti.

AkGandalf

Üye
FT Kullanıcı
Not: Bu scripti ben yazmadım. Yazan kişinin ismi zatan guthubda geçiyor. Bu forumdada anladiğım kadarıyla hiç paylaşılmamış LÜTFEN LİNÇLEMEYİN işe yarayacağınızj düşündüğüm için atıyorum artik haritada kordinat arama derdini salarsınız bi dua da edersiniz :).

Bu vermiş olduğum script kurmasi koaydır sadece githubdan zip halinde indirip cıkartın normal script eklermiş gibi resources dosyasina [buildsbuilder] diye dosya acin icine indirdiğiniz dosyaları gönderin. Gönderdikten sonra server.cfg dosyasina ensure yada start diye satir acin yaninada koydugunuz buildsbuilder ismini yazin ve kaydedin. Bu kadar eminim herkes script eklemeyi biliyordurda cok karsima cikan "abicim, kardeşim ya okadar tum dedigin adimlari yaptik hayla olmuyor yaa" diyen kişilere nispeten anlattim acikcasi.

3.aşama hersey tamam sorunsuz problemsiz halletdiysen oyuna girip cheate ya da f8 veyahut cmd ye /blipsbuilder yaziniz karşınıza şöyle bir yer cikacak
⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇

44124

Bunu gördüysen için rahat olsun, add a blipse basiyoruz (editi ve removeyi anlatmiyacagim daha dogrusu gerek yok orayida siz kurcalarsiniz bakarsiniz eklemeyi ogrenin gerisi kolay) adda bastiktan sonra karşiniza boyle bir ekra göruntüsü cikacak
⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇
44126

-- Label dediği blipsin ismi
--Blip ıd haritada hangi blipin gösterilmesini istiyorsan onu seciyirsun merak etme ekranda blip resimlerink gösteriyor.
--Blip coloru anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum.
--Blip posisyonda olay şöyle isliyor mesela bir market var markete blip ekleyeceksin o marketin oldugu yere gidiyorsun oyle yapiyorsun bu islemi yani haritada olmasini istedigin yer nereyese karakterini oraya göturup blip pozisyonu enterleyip geçiceksin.
--blip size dede önerilen deger 1.0 ve ustudur monitoru cok buyuk olan varsa 1.0 altinda işkence cekebilir :).

inşalla yorumlarin altinda bi tatsizlikla karşilaşmam

Bu arada benim pek yazilim bilgim yok ben size dosyanin tam halini attim bilenlerle yardimlasirsiniz yahut anladigim konu olursa ben yardim ederim.​

Ekli dosyalar

• 1613452916534.jpg
    1613452916534.jpg
    70.5 KB · Görüntüleme: 23
Blips builder çok önermediğim birşey evet rahatlık sağlar fakat çok fazla ms yiyor onun yerine blips.lua'dan eklemek daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Blips builder çok önermediğim birşey evet rahatlık sağlar fakat çok fazla ms yiyor onun yerine blips.lua'dan eklemek daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
Evet Doğru Ama Bende Bunu Kullanıyorum blips.lua Dan Daha Kolay Geliyor Açıkcası :D

Ben sadece paylaştım illaki en iyisini siz biliyorsunuzdur ama yeni baslayanlar için en azında küçük ve kolay bir adım olması maksadıyla attım yoksa yeni başlayan birine haritada şuraya git oraya fivem in kendi docs sitesinde blipsin id sini bul ordan kod satorina gel sonra ismini değistir ve kaydet desen bin tane soru sorar hem kendini hemde yardım edeni yorar.

Not: Bu scripti ben yazmadım. Yazan kişinin ismi zatan guthubda geçiyor. Bu forumdada anladiğım kadarıyla hiç paylaşılmamış LÜTFEN LİNÇLEMEYİN işe yarayacağınızj düşündüğüm için atıyorum artik haritada kordinat arama derdini salarsınız bi dua da edersiniz :).

Bu vermiş olduğum script kurmasi koaydır sadece githubdan zip halinde indirip cıkartın normal script eklermiş gibi resources dosyasina [buildsbuilder] diye dosya acin icine indirdiğiniz dosyaları gönderin. Gönderdikten sonra server.cfg dosyasina ensure yada start diye satir acin yaninada koydugunuz buildsbuilder ismini yazin ve kaydedin. Bu kadar eminim herkes script eklemeyi biliyordurda cok karsima cikan "abicim, kardeşim ya okadar tum dedigin adimlari yaptik hayla olmuyor yaa" diyen kişilere nispeten anlattim acikcasi.

3.aşama hersey tamam sorunsuz problemsiz halletdiysen oyuna girip cheate ya da f8 veyahut cmd ye /blipsbuilder yaziniz karşınıza şöyle bir yer cikacak
⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇

Ekli dosyayı görüntüle 44124

Bunu gördüysen için rahat olsun, add a blipse basiyoruz (editi ve removeyi anlatmiyacagim daha dogrusu gerek yok orayida siz kurcalarsiniz bakarsiniz eklemeyi ogrenin gerisi kolay) adda bastiktan sonra karşiniza boyle bir ekra göruntüsü cikacak
⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇
Ekli dosyayı görüntüle 44126

-- Label dediği blipsin ismi
--Blip ıd haritada hangi blipin gösterilmesini istiyorsan onu seciyirsun merak etme ekranda blip resimlerink gösteriyor.
--Blip coloru anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum.
--Blip posisyonda olay şöyle isliyor mesela bir market var markete blip ekleyeceksin o marketin oldugu yere gidiyorsun oyle yapiyorsun bu islemi yani haritada olmasini istedigin yer nereyese karakterini oraya göturup blip pozisyonu enterleyip geçiceksin.
--blip size dede önerilen deger 1.0 ve ustudur monitoru cok buyuk olan varsa 1.0 altinda işkence cekebilir :).

inşalla yorumlarin altinda bi tatsizlikla karşilaşmam

Bu arada benim pek yazilim bilgim yok ben size dosyanin tam halini attim bilenlerle yardimlasirsiniz yahut anladigim konu olursa ben yardim ederim.​
SCRİPTİ KURDUM FAKAT OYUN İÇİNDE /blipsbuilder YAZDIĞIMDA "İS NOT VALİD A COMMAND" DİYOR SEBEBİ NEDİR?

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!