Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Artık Birileri Kasaba Serverı Açabilir Mi?

nerissa344

Üye
FT Kullanıcı
Herkese selam, 700 saat FiveM geçmişim var, toplasan 10-15 saati şehir sunucularında geçmiştir. Şehir sunucuları rol yapmanın çok zor olduğu herkesin kendini mafya babası, çete, tehlikeli adam gördüğü çok kısır bir sistem. İnsanlar birbirlerini kolay bulamıyorlar ve etkinlikler harici insanlar doğru dürüst birleşemiyor. Kasaba sisteminde çok güzel roller dönüyor ve tadı bambaşka oluyor. Ben ve arkadaşlarım kasaba serverı bulamıyoruz ve bir kaç şehir sistemi denemesinden sonra tamamen denemeyi bıraktık. Her gün Fivem List kontrol ediyoruz ama yok açılmıyor. Lütfen server açmayı düşünüyorsanız artık güzel bir kasaba serverı açın, diğerlerinden hem bir farkınız olmuş olur, hem de gerçekten eğlenceli bir ortam yaratıp rol yapmamıza imkan sağlamış olursunuz.

Açılsa bile çok ilgi duyulacağını düşünmüyorum artık. Geçen aylar da kasaba sunucusu bulunmaktaydı ama 30-40 user's çekiyordu. Belirli bir kitleden hariç rol döneceğini düşünmüyorum, kasaba sunucularında.

Açılsa bile çok ilgi duyulacağını düşünmüyorum artık. Geçen aylar da kasaba sunucusu bulunmaktaydı ama 30-40 user's çekiyordu. Belirli bir kitleden hariç rol döneceğini düşünmüyorum, kasaba sunucularında.
kimse bilmiyor çünkü kasaba serverını, ben de ilk girdiğimde yanlışlıkla girmiştim şehir diye. ve şöyle bir farkı var; kasaba serverında alan dar olduğu için gayet yeterli oluyor ve güzel roller dönüyor. 200 kişilik şehir serverına girdim 40 kişiyle yaptığım rolü yapamadım.

Kasaba sunucusunda oynayanlar emektar kişiler oluyor çoğunlukla ve o sunucuyu açan kişininde amacının +120 +150 görmek olacağını sanmam farklı bir tadı oluyor ortamın

kimse bilmiyor çünkü kasaba serverını, ben de ilk girdiğimde yanlışlıkla girmiştim şehir diye. ve şöyle bir farkı var; kasaba serverında alan dar olduğu için gayet yeterli oluyor ve güzel roller dönüyor. 200 kişilik şehir serverına girdim 40 kişiyle yaptığım rolü yapamadım.
Alan dar olduğu için o belirli kitle hep sunucu da aynı kişileri gördükleri için de bırakmak durumunda kalıyor. O yüzden kasaba sunucularının tanıtılması yahut belirli bir kitleye sahip olan kişilerin o sunucularda rol döndürmesi lazım ki, sunucular tekrardan açılsın.

200 kişilik bir şehir sunucusunda yapabileceğin max rol odur zaten

200 kişilik bir şehir sunucusunda yapabileceğin max rol odur zaten
Örnek vermek için "200 kişilik server" dedim. Çok fazla şehir sistemi denedim -bazıları girmenin gerçekten zor olduğu yerlerdi- yok olmuyor. Varsa güvendiğin bir server onu da deneyeyim? ama fos olacağını şimdiden ön görebiliyorum. Benim anlatmak istediğim şeyi anlamamışsın sen.

Alan dar olduğu için o belirli kitle hep sunucu da aynı kişileri gördükleri için de bırakmak durumunda kalıyor. O yüzden kasaba sunucularının tanıtılması yahut belirli bir kitleye sahip olan kişilerin o sunucularda rol döndürmesi lazım ki, sunucular tekrardan açılsın.
Üzerine uğraşırsan, güzel yönetirsen, insanların sıkılmasını önlersen kimse gitmez. Benim eskiden oynadığım çoğu kasaba serverının akıbeti şöyleydi: kasabada bir hacim yakalandı, "hemen şehire geçmeliyiz, kitle bulduk" hatasına düşüldü ve şehre geçildikten sonra çoğu oyuncu kasabadaki tadı alamayıp bıraktı, yeni gelecek insanların da onlarca şehir sistemi tercihleri olduğu için burayı seçmediler ve server gümledi. Bence kasaba serverı açmak değil şehir sistemi açmak risk şu an.

Örnek vermek için "200 kişilik server" dedim. Çok fazla şehir sistemi denedim -bazıları girmenin gerçekten zor olduğu yerlerdi- yok olmuyor. Varsa güvendiğin bir server onu da deneyeyim? ama fos olacağını şimdiden ön görebiliyorum. Benim anlatmak istediğim şeyi anlamamışsın sen.

Ulaş bana sana sponsor olayım sunucudan keyine kadar sadece yap ve yönet sen saldırı vb. derdin olmaz 1-2 yıl içinde bu işi öğrenip makina satanlarınki gibi patlamaz yani :p

Ulaş bana sana sponsor olayım sunucudan keyine kadar sadece yap ve yönet sen saldırı vb. derdin olmaz 1-2 yıl içinde bu işi öğrenip makina satanlarınki gibi patlamaz yani :p
Şey seni çok sevdiğimi biliyormuydun Castillo abi? (!ironi işaretini anlayın artık.............................)

sunucu 200 kişi değil ki zaten 40 kişi :oops:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!