Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım AI Doktor v2 - EMS yoksa biz varız

benpazzo

Üye
FT Kullanıcı
Merhabalar,

Geçen sene FiveM'i bırakmadan önce hazırladığım bir AI Doktor scriptini şimdi geri dönünce dosyalar arasında gördükten sonra sizlerle paylaşmak istedim.

Scriptin en temeli ai_mecho üzerinden kurgulanmıştır fakat epey bir değişiklik var zaten bakarsınız.

Ayarlar:
-
Config.cfg üzerinden Config.doktor ayarı oyunda kaç doktor varken AI doktor devreye girmesin ayarıdır.
- server.lua üzerindeki Config.ucret ise AI doktorun oyuncunun bankasından hastane bankasına aktardığı ücretin ayarıdır.

Çalışma Düzeni:
-
Oyuncu öldüğünde her sunucuda G standart ihbar tuşu olduğu için AI Doktor'u da G tuşun atadım. Eğer ayarlardan yaptığınız sayıda doktor yoksa Gye bastığında otomatik gelecektir zaten.
- Doktoru bir araba veya benzeri şeyle getirmemenin sebebi dağda da denizde de ölse kullanılabilir olması ve araç çalma gibi sıkıntılardan kurtulmak.

NOT: Eğer tekrar scripti ele alırsam tedavi sonra hastanedeki NPC doktora yönlendirme şeklinde düzenleyeceğim yaptığımda daha verimli olacaktır. Sizinle paylaşmış olurum.

Teşekkür ederim.

Kaliteli Paylaşım ellerine sağlık !

Elinize sağlık

Başarılı

Merhabalar,

Geçen sene FiveM'i bırakmadan önce hazırladığım bir AI Doktor scriptini şimdi geri dönünce dosyalar arasında gördükten sonra sizlerle paylaşmak istedim.

Scriptin en temeli ai_mecho üzerinden kurgulanmıştır fakat epey bir değişiklik var zaten bakarsınız.

Ayarlar:
-
Config.cfg üzerinden Config.doktor ayarı oyunda kaç doktor varken AI doktor devreye girmesin ayarıdır.
- server.lua üzerindeki Config.ucret ise AI doktorun oyuncunun bankasından hastane bankasına aktardığı ücretin ayarıdır.

Çalışma Düzeni:
-
Oyuncu öldüğünde her sunucuda G standart ihbar tuşu olduğu için AI Doktor'u da G tuşun atadım. Eğer ayarlardan yaptığınız sayıda doktor yoksa Gye bastığında otomatik gelecektir zaten.
- Doktoru bir araba veya benzeri şeyle getirmemenin sebebi dağda da denizde de ölse kullanılabilir olması ve araç çalma gibi sıkıntılardan kurtulmak.

NOT: Eğer tekrar scripti ele alırsam tedavi sonra hastanedeki NPC doktora yönlendirme şeklinde düzenleyeceğim yaptığımda daha verimli olacaktır. Sizinle paylaşmış olurum.

Teşekkür ederim.

Hocam ben bunu çalıştıramadım ya. Kurulumu yaptım. Meslek adı 'ambulance' yazanları 'lsmc' değiştirdim sql'imde öyle çünkü meslek adı
Config.doktor = 1
Config.doktor = 2
Config.doktor = 0
Config.doktor < 1

denedim ölüp G basıyorum çalışmıyor :/

Eskiden sunucum mevcut iken kullandığım bir eklenti idi gerçekten başarılır teşkkürler paylaşım için.

Kaliteli Paylaşım ellerine sağlık !

Çok teşekkür ederim.

Teşekkürler ?

Teşekkür ederim.

Hocam ben bunu çalıştıramadım ya. Kurulumu yaptım. Meslek adı 'ambulance' yazanları 'lsmc' değiştirdim sql'imde öyle çünkü meslek adı
Config.doktor = 1
Config.doktor = 2
Config.doktor = 0
Config.doktor < 1

denedim ölüp G basıyorum çalışmıyor :/

server.lua 18. satır değiştirmen yeterli bir de meslek kasasına yatması için server.lua society başka yerden ekstra sil ekle yaptıysan sıkıntı çıkartabilir.

Eskiden sunucum mevcut iken kullandığım bir eklenti idi gerçekten başarılır teşkkürler paylaşım için.

Çok teşekkür ederim ufak geliştirmelerle daha tatlı kullanılabilir rolsel olarak.

Çok teşekkür ederim.

Teşekkürler ?

Teşekkür ederim.

server.lua 18. satır değiştirmen yeterli bir de meslek kasasına yatması için server.lua society başka yerden ekstra sil ekle yaptıysan sıkıntı çıkartabilir.

Çok teşekkür ederim ufak geliştirmelerle daha tatlı kullanılabilir rolsel olarak.

18 satır "lcmc"
society_ambulance yerine ise "society_lcmc"

ama G bastıgımda çalışmıyor :(

Çok başarılı bir çalışma

Kaliteli emeğinize sağlık.

18 satır "lcmc"
society_ambulance yerine ise "society_lcmc"

ama G bastıgımda çalışmıyor :(

Hatayı görmeden ne yazık ki yorum yapamıyorum server tarafı veya F8 console üzerinden veren hatayı takip ederek çözebilirsiniz.

Çok başarılı bir çalışma

Çok teşekkür ederim ?

Kaliteli emeğinize sağlık.

Teşekkür ederim. Kalite bize fazla gelir sadece elimizden gelen :)

Same for me not working no erros

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!