Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Cevaplandı 2 Farklı Galeri Aynı Anda Nasıl Çalışır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

NecoReis

Üye
FT Kullanıcı
Merhaba, iki farklı galeri açmak istiyorum.Fakat çeşitli sorunlarla karşılaşıyorum.Muhtemelen ara verdiğim süreçte bir şeyleri unuttum.Yardımcı olabilir misiniz?
Leal#1114 Discord üzerinden arkadaş ekleyip iletişime geçebilirsiniz.Teşekkür ediyorum..?

zamanında sunucuma 2. galeri için script yapmıştım daha sonradan birleştirmiştim, fakat bence 2. galeriyi oluşturmakdansa esx_vehicleshop'a 2. galeriyi kodla 2. script çalıştırmana gerek kalmaz ve daha kolay olacaktır.

zamanında sunucuma 2. galeri için script yapmıştım daha sonradan birleştirmiştim, fakat bence 2. galeriyi oluşturmakdansa esx_vehicleshop'a 2. galeriyi kodla 2. script çalıştırmana gerek kalmaz ve daha kolay olacaktır.
ama diğer galeride olacak araçlar farklı.Bu sefer ilk galeri ile aynı araçlar görünürler..

2 farklı esx_vehicleshop startlayıp yeni 2 adet veritabanı oluşturup araçları oraya ekle sc nin içinden de o veritabanına yönlendir.

hayır yeni bir marker'den e tusuna bastıktan sonra yeni menulist açtırıp 2. sql tablosundan çektirtebilirsiniz.

vehicleshop'u kopyaladıgınız için register ve trigger eventler'in isimlerini değiştirmeyi unutmayın yoksa 2. galeriden menüye girersiniz 1. galerideki kodlar çalışma gibi durumlar oluşur.

2 farklı esx_vehicleshop startlayıp yeni 2 adet veritabanı oluşturup araçları oraya ekle sc nin içinden de o veritabanına yönlendir.
bunu görselli olarak açıklayabilir misiniz? bu şekilde bir düzenleme yaptım.Fakat oyun içerisinde araç katoloğu boş görünüyor.Daha sonra esx_vehicleshop bozulmaya başlıyor...

2.Galeriden marker'a girince 1. galeriden araç seçtiriyor..vs

33784

2. galeri'nin içindeki serverevent'lerine bakarmısın orada sql'den veri çeken kodlar var ordan bu sql'e yönlendireceksin.

'esx_vehicleshop: arat 'esx_vehicleshop1: olarak değiştir

Son düzenleme:
tüm serverevent ve client eventlerini değiştir derken bunu kastediyordum.

mysql veritabanını kasteder veri tabanına veriyi günceller , veriyi çeker vs. serverside yerinde yazılıyor örnek olarak söyledim aslında attım koduda tekrar atıyım
mysql.async.execute('INSERT INTO vehicles diye bi kod var mesela sqldde vehicles2 yaptınya db yi sende serverside daki kodları mysql.async.execute('INSERT INTO vehicles2 yapacaksın bu kadar

Araç katagorisini farklı bir katagoriye nasıl yansıtabilirim.İlk Galeri ile aynı araçların veya katoloğun bulunmasını istemiyorum.
Paylaştığım sc de farklı katagoride zaten vehicle2 gibi mesela, katagorileri farklı attığım sc nin sql ini de paylaşıyım istersen ?

mysql veritabanını kasteder veri tabanına veriyi günceller , veriyi çeker vs. serverside yerinde yazılıyor örnek olarak söyledim aslında attım koduda tekrar atıyım
mysql.async.execute('INSERT INTO vehicles diye bi kod var mesela sqldde vehicles2 yaptınya db yi sende serverside daki kodları mysql.async.execute('INSERT INTO vehicles2 yapacaksın bu kadar
düşündüm bunu yapmayı da scripti bozmak istemedim.Tedirgin oldum azıcık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!